ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Zamożni Polacy są nowocześni

Coraz więcej zamożnych osób na świecie chce mieć dom z nowoczesnymi rozwiązaniami. Wśród nich są Polacy, którzy spośród udogodnień w swoim domu, na pierwszym miejscu widzieliby inteligentne rozwiązania.


Autorzy raportu o luksusowym stylu życia przygotowanego dla Sotheby’s International Realty przebadali zamożnych klientów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chinach i Brazylii pod kątem ich zachowań na rynku nieruchomości. Na podstawie wyników można zauważyć, że zdecydowana większość chce zamieszkać w nieruchomości dopasowanej do ich stylu życia. Dodatkową motywacją zakupu są potrzeby rodzinne, dobra lokalizacja i zwrot z zainwestowanego kapitału. Ale wysoka jakość życia wiąże się z udogodnieniami, których zamożni oczekują od swoich domów. Wiążą się one głównie z samochodami (garaż dla kolekcjonerów), wodą (własna marina) i sztuką (miejsce na ekspozycję), ale 65% zapytanych doradców Sotheby’s International Realty na całym świecie zauważyło wzrost liczby klientów zainteresowanych domami z nowoczesnymi rozwiązaniami.


Wygodnie i oszczędnie

Domy inteligentne mają na celu automatyzację codziennych czynności. – Jej celem może być zarówno podniesienie komfortu domowników, ekologia, jak i oszczędzanie energii. Przyjemnie jest nie musieć pamiętać o wyłączaniu świateł w domu, a jednocześnie mieć świadomość, że nie odbije się to ani na środowisku, ani na kieszeni – mówi Marek Wieruszewski z portalu dominteligentny.pl.


Polacy są smart

Polacy są skłonni dopłacić za dobrą lokalizację i lubią sami projektować wnętrze nieruchomości. Kupując drugi dom, często pytają o widok na wodę lub jej bliskość, a wśród udogodnień, najbardziej chcieliby nowoczesne rozwiązania. Najpopularniejsze są monitoring, sterowanie oświetleniem oraz systemy audio. Inteligentne rozwiązania można stosować w każdym typie nieruchomości. Jest to kwestia ingerencji w istniejącą infrastrukturę oraz zasobności portfela. – Najlepiej, gdy pewne funkcje przewidujemy już na etapie projektu, choć bywa że budowa się przedłuża i w międzyczasie pojawią się nowsze rozwiązania. Na przykład parę lat temu rozprowadzało się po domu kable, które dziś są wypierane przez sieci bezprzewodowe – dodaje Marek Wieruszewski, dominteligentny.pl.


Zadbać o bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo inteligentnych rozwiązań zależy od tego, ile funkcji dostępnych jest online, jak dobrze zabezpieczone są urządzenia dostępowe oraz jak bardzo sami się pilnujemy. To tak, jak z noszeniem kluczy do mieszkania i dowodu osobistego. Jeśli zgubimy je jednocześnie, to ktoś może znaleźć nasz dom i dostać się do środka. Jeśli nosimy niezabezpieczonego smartfona z aplikacją do sterowania funkcjami w domu, to także prosimy się o kłopoty. - Spodziewam się, że za kilka lat tego typu zagrożenia mogą stać się problemem, ale do tego czasu zapewne rozwiną się też nowe sposoby identyfikacji użytkownika, które z jednej strony będą bezpieczne, a z drugiej nie będą wymagały ciągłego podawania haseł – mówi Marek Wieruszewski.


Autor: Jerzy Węglarz Poland Sotheby’s International Realty


Źródło: Poland Sotheby’s International Realty

06.07.2015


Tagi: inteligentne mieszkanie, inteligentny dom


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE