ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Zobacz jak budują OVO we Wrocławiu

Do zakończenia budowy wielofunkcyjnego kompleksu OVO Wrocław zostało kilka miesięcy. Obecnie niemal gotowa jest biała elewacja z Corianu, a także dach budynku. Większość prac prowadzona jest we wnętrzach, a z zewnątrz oryginalna bryła robi już ogromne wrażenie. Jak wyglądają postępy w budowie? Które z elementów są najbardziej wymagające?


baner


1. Wyjątkowo dopasowany

OVO Wrocław gładko wpisuje się w kwartał ulic Traugutta oraz Podwale i ładnie przylega do gmachu Poczty Głównej. Obecnie na budowie pracuje blisko 400 osób. Roboty trwają równolegle na wszystkich dziewięciu kondygnacjach OVO Wrocław, a także na dachu wielofunkcyjnego kompleksu, który jest już gotowy w 90%. Miękka bryła OVO Wrocław robi wrażenie z lotu ptaka.

2. Serce hotelu

Większość prac polega na wykończeniu wnętrz. Na kondygnacjach podziemnych zakończyło się kafelkowanie głównej kuchni pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton – to jego serce. Tu będą powstawały dania główne zamawiane przez gości i mieszkańców OVO Wrocław. Właśnie wstawiane tu są potężne komory chłodnicze. Pietra hotelowe – pierwsze i drugie – mają gotowe okna i trwają tam prace wykończeniowe. Na piętrach trzecim i czwartym kończy się tynkowanie. Na wyższych kondygnacjach montowana jest stolarka okienna, a równolegle postępują prace tynkarskie.


3. Obłość OVO

Nietypowy, miękko zaokrąglony kształt OVO Wrocław podkreśla Corian. Ten materiał o niezwykłych właściwościach – jest ekologiczny, trwały i estetyczny - ¬ zajmie w sumie aż 5500 mkw. powierzchni elewacji. To ponad trzy czwarte powierzchni standardowego boiska do piłki nożnej. Proces przygotowania paneli elewacyjnych z Corianu jest bardzo wymagający, podobnie jak dopasowanie ich do siebie na elewacji. Dlaczego to tak duże wyzwanie? Ze względu na obłe i nieregularne kształty płyt, które są montowane na zaokrąglonym OVO Wrocław.


4. Obróbka Corianu

Corian przechodzi tzw. termoformowanie w dwóch płaszczyznach. Panele podgrzewa się do temperatury 160-170 st. C, żeby zrobił się plastyczny. Rozgrzany panel formuje się w wybrany kształt na prasie membranowej. Następnie corianowe płyty wycina się odpowiednio przy pomocy plotera. Specjalnie na potrzeby elewacji OVO Wrocław firma A&B Consulting, montująca Corian, kupiła ploter frezarski 5D. Obecnie to największy ploter wyprodukowany przez czołowego producenta w Polsce. Przygotowane płyty transportowane są na budowę i montowane na elewacji.


5. Montaż niewidoczny

Patrząc na OVO Wrocław z zewnątrz, nie widać konstrukcji nośnej Corianu, lecz tylko sam materiał. To dzięki wykorzystaniu tzw. montażu niewidocznego. Na czym on polega? Na OVO Wrocław najpierw powstaje podkonstrukcja, która jest elementem nośnym Corianu. Dopiero na niej montowany jest Corian. Jak? Na wewnętrznej stronie płyty corianowej montowane są zawieszki, które mocno przytwierdzają materiał do podkonstrukcji. Obecnie elewacja z Corianu jest gotowa w 85%.


Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem. OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.


Źródło: Wings Properties

29.09.2015


Tagi: OVO Wrocław


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE