ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Najdroższe i najtańsze posiadłości

Co jakiś czas prezentujemy wam ciekawe zestawienia dotyczące cen nieruchomości. Oczywiście wszyscy uwielbiamy marzyć, lecz z pewną dozą realizmu, dlatego też w dzisiejszym zestawieniu na tapetę wzięliśmy najdroższe i najtańsze oferty domów, jakie można znaleźć w serwisie Otodom.


Najdroższy i najbardziej ekskluzywny dom świata znajduje się w Los Angeles i nazywa się The Manor. Wykonany we francuskim stylu Chateau, kosztuje jedynie 450 milionów złotych. Fleur-de-lys jest drugim pod względem wartości domem na świecie. Posiadłość mieści się również w Los Angeles i jest stylizowana na Pałac Wersalski. Cena? Tylko 370 milionów złotych. Trzeci najdroższy dom świata to Updown Court w Wielkiej Brytanii, którego wartość szacuje się na 351 milionów złotych.


Jak wygląda to w naszym kraju? Otóż w serwisie Otodom.pl najdroższy obecnie dom znajduje się w Warszawie i wyróżnia go nieszablonowa architektura oraz zastosowanie najwyższej jakości materiałów i najnowszych technologii. Kosztuje jedyne 27 milionów złotych.


Natomiast najtańsze domy, przeglądając Otodom.pl można znaleźć już za 110 000 zł. Poniżej prezentujemy wam pięć najdroższych i pięć najtańszych ofert z pięciu wybranych miast Polski.


wykres


Jak zawsze w cenach nieruchomości przoduje Warszawa, chociaż jak widzimy Kraków również dysponuje posiadłościami o pokaźnych wartościach, przede wszystkim dzięki bardzo prestiżowej dzielnicy tego miasta, którą jest Zwierzyniec.


wykres


Dysproporcje pomiędzy najdroższymi a najtańszymi domami są oczywiście ogromne. Nie inaczej jest we Wrocławiu, który niedawno został wybrany Europejską Stolicą Kultury.


wykres


Wartość nieruchomości w Gdańsku zwiększa oczywiście bliskość morza Bałtyckiego. Dlatego przeglądając oferty na otodom.pl możemy się natchnąć na wiele ofert domków letniskowych. My jednak w tym zestawieniu staramy się wybierać tylko pełnoprawne domy.


wykres


Z porównania wszystkich pięciu miast wygląda na to iż najniższe ceny nieruchomości możemy znaleźć w Poznaniu. Bowiem najdroższy dom kosztuje tutaj „jedyne” 7 milionów złotych a najtańsze zaczynają się od 110 000 zł.


wykres


Oczywiście powyższe zestawienie możemy traktować jedynie jako ciekawostkę, która powinna nam dać pewien obraz rynku nieruchomości. Kontrast pomiędzy najdroższymi, a najtańszymi ofertami jest ogromny, wynika to miedzy innymi z różnej lokalizacji, wykończenia wnętrza czy metrażu.


Autor: Daniel Kapusta, Grupa Emmerson S.A.


Źródło: Grupa Emmerson S.A.

28.12.2015


Tagi: posiadłość, dom, ceny


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

ZAINTERESOWANY? WEŹ UDZIAŁ!