ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Warimpex sprzedaje 8 hoteli w Polsce, Czechach i Rumunii

wykres


Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs Aktiengesellschaft (Warimpex) poinformowała o sprzedaży części hoteli ze swojego portfela na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited (U City). Transakcja obejmuje udziały w ośmiu hotelach stanowiących 50% całych aktywów nieruchomościowych Warimpex o wartości nieruchomości w wys. 180 mln EUR. Są to to hotele: andel’s by Vienna House Łódź, andel’s by Vienna House Kraków (spółka prowadząca), Vienna House Easy Chopin Kraków, angelo by Vienna House Katowice (50%-owy udział), Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje, Vienna House Diplomat Praga, angelo by Vienna House Pilzno (50%-owy udział) oraz angelo by Vienna House Bukareszt Vienna House jest i pozostanie spółką prowadzącą wszystkie sprzedane hotele.


Nie obejmuje to udziałów UBM Development AG (UBM), który ma 50% udziałów w dwóch z ośmiu hoteli. Kwota ta uwzględnia wszelkie świadczenia finansowe między stronami umowy, obejmujące cenę kupna udziałów w poszczególnych spółkach deweloperskich oraz przejęcie pożyczek wspólników i zobowiązań z tytułu kredytów bankowych spółek. Cena kupna koresponduje z wyceną dokonaną przez niezależnych rzeczoznawców w czerwcu 2016 r.


Zgodnie z oczekiwaniami Warimpex transakcja powinna wywrzeć pozytywny wpływ na przychody firmy szacowany na 15-20 mln EUR. Transakcja sprzedaży spowoduje wzrost udziału kapitału własnego do 25%. Zamknięcie transakcji możliwe będzie po spełnieniu warunków typowych dla tego rodzaju transakcji nieruchomościowych. Warimpex oczekuje zamknięcia transakcji do lata 2017 r.


- Od 2015 roku ponownie rośnie atrakcyjność inwestycji w nieruchomości hotelowe w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Wykorzystujemy ten dobry moment. Ta transakcja zdecydowanie zwiększy nasze możliwości działania, otwierając spółkę na realizację nowych projektów - mówi prezes Warimpex Franz Jurkowitsch. - Przychód ze sprzedaży przeznaczymy na poprawę struktury kapitałowej oraz na nowe projekty deweloperskie, potencjalnie realizowane także wspólnie z U City jako przyszłym partnerem, który rozpoczyna działalność w naszym regionie. Nasza przyszłość nadal będzie związana z projektami hotelarskimi i nieruchomościami biurowymi w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Rosji, ponieważ rynki te ostatnio dojrzały i doskonale się rozwijają - dodaje Jurkowitsch.


Polska pozostanie dla Warimpex jednym z kluczowych rynków. Obecnie realizowane są projekty w Łodzi i Krakowie, a kolejne możliwości dla nowych projektów deweloperskich są przedmiotem analiz.


Również w dniu dzisiejszym fundacje Amber Privatstiftung i Bocca Privatstiftung, będące jednymi z głównych akcjonariuszy Warimpex, podpisały porozumienie o zbyciu wszystkich udziałów w VIENNA INTERNATIONAL Hotelmanagement Aktiengesellschaft (Vienna House) – spółce zarządzającej, która prowadzi wszystkie osiem sprzedawanych hoteli – na rzecz U City. Zakończenie tej transakcji oczekiwane jest także do lata 2017 roku.


Źródło: Warimpex

23.02.2017


Tagi: hotele, transakcja/p>

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...