ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

I kw. 2017 r. pod znakiem dalszej rozbudowy Grupy Abadon Real Estate

wykres


Grupa Abadon Real Estate w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. wypracowała 54,7 mln zł przychodów, osiągając zysk z działalności operacyjnej na poziomie 2,3 mln zł oraz zysk netto przypadający jednostce dominującej w wysokości 1,6 mln zł. W okresie tym Grupa zakontraktowała, w ramach zamówień otrzymanych od podmiotów z holdingu Murapol, obsługę inwestycji w systemie generalnego wykonawstwa o wartości 123,9 mln zł.


- Pierwszy kwartał bieżącego roku był dla Grupy Abadon Real Estate okresem konsekwentnego poszerzania kompetencji poprzez, z jednej strony przejęcie spółki Home Credit Group Finanse i Nieruchomości, świadczącej usługi sprzedaży i pośrednictwa kredytowego, z drugiej zaangażowanie kapitałowe w grupę budowlaną AWBUD. Działania te są konsekwencją naszej strategii rozwoju, zakładającej budowanie podmiotu posiadającego ogół kompetencji i zasobów niezbędnych do realizacji projektów z szeroko rozumianego rynku nieruchomościowego. Jako Grupa posiadamy duże doświadczenie w obszarze budownictwa mieszkaniowego, a przejęcie AWBUD pozwoli nam wejść z ofertą wysokospecjalistycznych usług na inne segmenty rynku nieruchomościowego – mówi Michał Sapota Prezes Zarządu Abadon Real Estate S.A.


77 proc. przychodów ze sprzedaży wypracowanych przez Grupę Abadon RE w pierwszym kwartale 2017 roku pochodzi z działalności usługowej, obejmującej m.in. generalne wykonawstwo, usługi architektoniczno-projektowe, akwizycje i marketing. Pozostałe 23 proc. to wpływy zrealizowane przez dystrybutora materiałów budowlanych – Cross Bud Sp. z o.o.


W pierwszym kwartale br. Grupa Abadon RE podpisała z podmiotami z holdingu Murapol, poza umowami na obsługę w systemie generalnego wykonawstwa, także list intencyjny, na mocy którego będzie kompleksowo realizowała projekty nieruchomościowe, które powstaną na gruntach zakupionych ze środków pochodzących od inwestorów Murapol HRE FIZAN. Dzięki tej współpracy Grupa zamierza wypracować co najmniej 400 mln zł przychodów w ciągu najbliższych pięciu lat.


Strategia Grupa zakłada, poza świadczeniem usług na rzecz podmiotów z holdingu Murapol, wyjście z ofertą do inwestorów zewnętrznych, zainteresowanych realizowaniem projektów inwestycyjnych na polskim rynku nieruchomościowym.


Źródło: Murapol

31.05.2017


Tagi: Abadon Real Estate


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZAINWESTUJ W KATOWICACH!

foto

GK Mostostal Zabrze oferuje nieruchomość w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

ZAINTERESOWANY? WEŹ UDZIAŁ!

foto

Jeszcze tylko przez 10 dni można zgłosić swoje biuro do OFFICE SUPERSTAR 2018, konkursu...