ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Warimpex zamyka transakcję sprzedaży ośmiu hoteli

wykres


W lutym spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs Aktiengesellschaft (Warimpex) zapowiedziała sprzedaż ośmiu hoteli ze swojego portfolio na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited (U City). W dniu wczorajszym transakcja została z sukcesem zakończona. Od roku 2015 ponownie rośnie atrakcyjność rynków transakcyjnych dla inwestycji hotelarskich w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Dokonując sprzedaży części portfolio, Warimpex wykorzystuje ten pozytywny okres na poprawę swojej struktury kapitałowej i na nowe projekty deweloperskie.


Transakcja obejmuje udziały w ośmiu hotelach - dwa z nich są częściowo (50%) własnością UBM Development AG (UBM) - stanowiących 50% całego majątku nieruchomościowego Warimpex, o wartości nieruchomości w wys. 180 mln euro (nie licząc udziałów UBM w tym portfolio). Kwota ta odpowiada także całości wzajemnego świadczenia finansowego, obejmującego cenę kupna udziałów w poszczególnych spółkach deweloperskich oraz przejęcie pożyczek wspólników i zobowiązań z tytułu kredytów bankowych spółek deweloperskich. Cena kupna koresponduje z aktualną wyceną dokonaną przez niezależnych rzeczoznawców w zakresie nieruchomości.


Zgodnie z oczekiwaniami Warimpex transakcja powinna mieć pozytywny wpływ na przychody firmy w roku 2017, powiększając je o kwotę w granicach 25 mln euro. Sprzedaż spowoduje również wzrost udziału kapitału własnego do 25%.


Transakcja sprzedaży objęła następujące obiekty:

Czechy:

Vienna House Diplomat Praga

angelo by Vienna House Pilzno (50%-owy udział)

Polska:

andel’s by Vienna House Łódź

andel’s by Vienna House Kraków (spółka prowadząca)

Vienna House Easy Chopin Kraków

angelo by Vienna House Katowice (50%-owy udział)

Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje

Rumunia:

angelo by Vienna House Bukareszt


Vienna House jest i pozostanie spółką prowadzącą wszystkie sprzedane hotele.


- Zakończenie tej transakcji stanowi kamień milowy w historii naszej firmy. Rozwinięcie i prowadzenie z sukcesem ośmiu hoteli, wśród których szczególnie chciałbym wyróżnić wysoko oceniany hotel andel's w Łodzi, przynosi teraz efekty", mówi prezes zarządu Warimpex Franz Jurkowitsch. „Jesteśmy teraz dobrze przygotowani do realizacji nowych projektów inwestycyjnych. Jestem więc przekonany, że do 2018 roku będziemy mogli zaprezentować nowe projekty hotelowe i biurowe.


Przyszłość Warimpex nadal będzie związana z inwestycjami w nieruchomości hotelowe i biurowe w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Rosji, ponieważ rynki te ostatnio dojrzały i doskonale się rozwijają. Polska, gdzie aktualnie realizowane są projekty deweloperskie w Łodzi i Krakowie, pozostanie głównym rynkiem Warimpex. Kolejne możliwości dla nowych projektów deweloperskich są w tej chwili przedmiotem analiz. Kupujący, U City, który po raz pierwszy podejmuje aktywność na kontynencie europejskim, jest potencjalnym przyszłym partnerem w zakresie projektów deweloperskich, podobnie jak firma Vienna House, która w dalszym ciągu prowadzi trzy hotele na rzecz Warimpex.


Dokonując transakcji, Warimpex korzystał z doradztwa Credit Swiss jako firmy świadczącej usługi finansowe oraz Taylor Wessing w zakresie doradztwa prawnego.


Źródło: Warimpex

01.06.2017


Tagi: hotele, transakcja


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...