ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Ruszyła budowa hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu

wykres


Spółka STRABAG została wybrana na wykonawcę drugiego etapu realizacji hotelu przy Placu Katedralnym we Wrocławiu. W pierwszym kwartale 2017 roku STRABAG zakończył pierwszy etap inwestycji obejmujący doprowadzenie prac budowlanych do poziomu terenu. Obecnie w ramach kontraktu o wartości 54 mln zł netto spółka wykona stan deweloperski.


- Cieszymy się, że Inwestor powierzył nam kolejny etap realizacji inwestycji jako sprawdzonemu partnerowi biznesowemu. Najwyższej jakości materiały, dbałość o każdy szczegół realizowanej budowy i terminowość to wartość dodana dla klienta, którą wnosimy na naszych projektach. Wrocławski hotel to projekt dla nas szczególny ze względu na rangę miejsca i rozwiązania architektoniczne mające na celu dopasowanie budynku do zabytkowej części miasta - mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.


Hotel z garażem podziemnym i infrastrukturą towarzyszącą powstanie na Ostrowie Tumskim obok archikatedry. W 7-kondygnacyjnym obiekcie o pow. użytkowej 12,633 m kw. i kubaturze 57,042 m sześc. znajdą się sale konferencyjne, sala balowa, otwierająca się na ogród hotelu, 184 pokoje dla gości, restauracja oraz 53 miejsca parkingowe. Cechą wyróżniającą obiekt jest fasada zaprojektowana z klinkieru wypalanego metodą tradycyjną. Cegła została dobrana w taki sposób, aby nawiązywać do otaczającej hotel gotyckiej architektury sakralnej, w tym sąsiadującej z nim Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Cegły klinkierowe układane będą na prefabrykowanych gzymsach z betonu architektonicznego na białym cemencie. Gzymsy zostaną przymocowane do stropów i nadciągów żelbetowych poprzez system łączników termoizolacyjnych co drugą kondygnację. Wewnątrz obiektu zaprojektowano ściany i stropy z betonu licowego bez dodatkowych wykończeń, co stanowi wyzwanie przy realizacji robót żelbetowych, ponieważ instalacje elektryczne, zatopione w ścianach i stropach, muszą być wykonane równolegle z tym zakresem prac. Ze względu na szczególne wymagania konserwatorskie wszystkie instalacje i maszynownie, obsługujące budynek, zostaną w pełni wbudowane w jego kubaturę.


Inwestycja zostanie oddana do użytku w marcu 2019 roku. Autorem projektu hotelu jest pracowania Forum Architekci, a za projekt wnętrz odpowiada pracownia Medusa Group. Inwestorem jest spółka „Plac Katedralny JS Sp. z o.o.” sp. k należąca do firmy Tacit Investment.


wykres


Nowy wrocławski hotel uzupełni architektonicznie historyczną przestrzeń Ostrowa Tumskiego. Zadaniem naszym i zadaniem partnerów, z którymi realizujemy tę inwestycję jest stworzenie miejsca, które nie tylko dopełni ten obraz, ale także pozwoli jeszcze bardziej docenić wyjątkowy klimat Ostrowa Tumskiego. Budynek będzie się charakteryzował najwyższym standardem, świetną architekturą, doskonałym wykończeniem i zachwycającym designem. Jednym słowem – będzie unikalny i niepowtarzalny – czyli taki jak wszystkie nasze projekty – mówi Karolina Kaim – Prezes Tacit Investment.


Ostrów Tumski to najstarsza, zabytkowa część stolicy województwa dolnośląskiego, obejmująca odbudowane po wojnie – Archikatedrę św. Jana Chrzciciela oraz Kolegiatę św. Krzyża i św. Bartłomieja. W tej części Wrocławia znajdują się również instytucje kulturalne – Muzeum Archidiecezjalne i Muzeum Przyrodnicze, a także Ogród Botaniczny. Goście hotelu będą mogli podziwiać unikalny widok Ostrowa Tumskiego, roztaczający się z rekreacyjnego tarasu na ostatniej kondygnacji obiektu.


Źródło: STRABAG

11.08.2017


Tagi: hotel, Ostrów Tumski, Wrocław, Plac Katedralny


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...