ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa INPRO podsumowała wyniki finansowe za I półrocze 2017 roku

wykres


Grupa Kapitałowa INPRO, jeden z czołowych trójmiejskich deweloperów notowanych na GPW w Warszawie, podsumowała wyniki za I półrocze 2017 roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 81,9 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży za pierwsze sześć miesięcy br. wyniósł 29,1 mln zł (wzrost o 43 % r./r.), a zysk netto 10,5 mln zł (wzrost o 57 % r./r.). Grupa INPRO do końca 2017 roku planuje wprowadzić do oferty 358 kolejnych mieszkań i domów.


W I półroczu 2017 r. Grupa INPRO zanotowała nieznaczny wzrost przychodu ze sprzedaży o 1%, do poziomu 81,9 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży wzrósł aż o 43% i wyniósł 29 mln zł, a wynik netto 10,5 mln zł wobec 6,6 mln zł rok wcześniej.


Grupa Kapitałowa INPRO SA w okresie styczeń–czerwiec 2017 r. podpisała 265 umów przedwstępnych netto w porównaniu do 201 umów z analogicznego okresu roku poprzedniego, odnotowując tym samym wzrost o 35%. Poprawa poziomu przedsprzedaży wynikała ze wzrostu zainteresowania klientów ofertą Spółki, w tym inwestycjami, które cieszą się obecnie największą popularnością tj. Kwartał Uniwersytecki II etap oraz Harmonia Oliwska (etap I i II).


- Nasze wyniki za pierwsze półrocze br. zapowiadają że cały 2017 rok powinniśmy zakończyć z wyższą sprzedażą mieszkań niż rok wcześniej przy jednoczesnym wzroście liczby lokali wprowadzonych do sprzedaży. Poprawa naszej rentowności sprzedaży związana jest z wyższą marżą realizowaną na sprzedawanych mieszkaniach oraz lepszymi wyników spółek powiązanych, które generują już ponad 25% przychodów Grupy” - powiedział Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu INPRO SA.


W I półroczu br. Grupa Kapitałowa przekazała łącznie 162 lokale mieszkalne i było to o 11% mniej niż w I półroczu 2016 r., kiedy to Grupa wydała 182 mieszkania. Przeważająca część obrotów Spółek INPRO i DOMESTA przypadać będzie na drugą połowę roku 2017. Przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostaną następujące projekty: Osiedle Leszczynowe (budynek nr 21), Osiedle Leszczynowy Staw (budynek nr 1), Osiedle Harmonia Oliwska (etap I), Osiedle Optima (etap I), oraz domy jednorodzinne na osiedlu Golf Park.


Do sierpnia br. roku Grupa INPRO wprowadziła do sprzedaży 353 nowych mieszkań i domów w ramach 5 inwestycji. Do końca roku Grupa planuje jeszcze uruchomić sprzedaż kolejnych 358 lokali w następujących inwestycjach: Azymut w Gdyni (193 lokale), Golf Park etap D (22 domy jednorodzinne), Osiedle Nowa Niepołomicka w Gdańsku, budynek nr 3 (47 lokali), Osiedle Leszczynowy Staw w Gdańsku, budynek nr 3 (31 lokali), Osiedle Jaśkowa Dolina w Gdańsku (65 lokali).


Źródło: Grupa ROBYG

28.08.2017


Tagi: deweloper, wyniki finansowe, wyniki sprzedaży


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZAINWESTUJ W KATOWICACH!

foto

GK Mostostal Zabrze oferuje nieruchomość w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

ZAINTERESOWANY? WEŹ UDZIAŁ!

foto

Jeszcze tylko przez 10 dni można zgłosić swoje biuro do OFFICE SUPERSTAR 2018, konkursu...