ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Najtańsze dzielnice – czy warto?

wykres


Wmateriale przedstawimy analogiczne statystyki dotyczące z kolei najtańszych lokalizacji i zastanowimy się, czy warto kierować się jedynie ceną?


Różnice cen mieszkań wynikają przede wszystkim z czynników związanych z lokalizacją. Wysokie ceny oznaczają nic innego, jak fakt, że dany obszar jest korzystny dla pracowników i ludzi, którzy chcą się w danym miejscu osiedlić. Warto jednak zwrócić uwagę na tańsze rejony nie tylko ze względu na ceny oferowanych mieszkań. Jest to także szansa dla osób, które chcą realizować kolejne plany mieszkaniowe i poszukują nieruchomości dla siebie. Ceny mieszkań dostrzegalnie spadają na rogatkach dużych miast. Najlepszym przykładem jest Warszawa, gdzie średnie ceny mieszkań w centrum miasta, a w najtańszych lokalizacjach na rynku pierwotnym różnią się aż o ponad 17 tys. zł.


Wraz z tak ogromną rozbieżnością zmienia się ilość oferowanych mieszkań na tymże rynku. Mieszkania w wyższym standardzie, luksusowe apartamentowce w ścisłym centrum miasta nie mogą pochwalić się tak dużym zasobem lokali, jak mieszkania w starszym budownictwie na obrzeżach. Liczba mieszkań na rynku pierwotnym w najtańszych dzielnicach jest prawie 9 razy wyższa od ilości centralnie położonych lokali. Dzięki temu poszukujący mieszkań mają o wiele szerszy wybór. W gronie trzech najdynamiczniejszych rynków mieszkaniowych Polski najtańsze średnie ceny zarejestrowano w dzielnicy Psie Pole na rynku wrocławskim. Natomiast nieznacznie wyższe stawki zaobserwowano w Nowej Hucie w Krakowie.


Wyjątkowo tanie obszary mogą kusić, jednak należy pamiętać, że kupno mieszkania to inwestycja na wiele lat, a dobry wybór lokalizacji przesądzi w dużej mierze o przyszłej wartości nieruchomości. Lokalizacja w bardzo dużym stopniu wpływa na cenę mieszkania, dlatego przy ograniczonym budżecie należy dobrze ją rozważyć.


Autor: Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl i Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.


Źródło: Otodom.pl

30.08.2017


Tagi: mieszkanie, lokalizacja, dzielnice, ceny


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZAINWESTUJ W KATOWICACH!

foto

GK Mostostal Zabrze oferuje nieruchomość w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

ZAINTERESOWANY? WEŹ UDZIAŁ!

foto

Jeszcze tylko przez 10 dni można zgłosić swoje biuro do OFFICE SUPERSTAR 2018, konkursu...