ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Bardzo dobre wyniki Vantage Development za pierwsze półrocze 2017 roku

wykres


Wrocławska spółka podąża ścieżką dynamicznego rozwoju, który wyrażony został w osiągniętych w pierwszym półroczu 2017 roku wynikach. Vantage Development zanotowała w tym czasie 69 204 mln zł skonsolidowanych przychodów, co jest wynikiem o 87 proc. lepszym niż w analogicznym okresie rok wcześniej.


Znacząco wzrosły przede wszystkim przychody ze sprzedaży lokali - do poziomu 58 877 mln złotych (108,68% r/r), natomiast zysk netto osiągnął poziom 2 755 mln zł (wzrost o 0,58 mln zł). Osiągnięte przez spółkę wyniki są konsekwencją przyjętej przez dewelopera strategii i realizacji celów, a także efektem bardzo dobrej koniunktury w całym sektorze.


Pierwsze półrocze 2017 roku to kolejny bardzo udany dla działalności Vantage Development okres. Na wzrost przychodów wpływ miała przede wszystkim większa liczba lokali, które trafiły w ręce nabywców (216 vs 120 w roku ubiegłym) oraz wzrost powierzchni nieruchomości komercyjnych wynajętej klientom Grupy - analizuje Dariusz Pawlukowicz, członek zarządu spółki.


- Dynamiczny rozwój i wprowadzanie nowych projektów do oferty niesie za sobą również wzrost kosztów własnych, które w I półroczu wyniosły nieco ponad 51 milionów, przy zachowaniu jednak mniejszej dynamiki, co przekłada się na wzrost efektywności Grupy w stosunku do roku 2016 - dodaje Dariusz Pawlukowicz.


Spółka sukcesywnie optymalizuje strukturę zadłużenia. Dzięki wykupowi obligacji serii F (o wartości nominalnej 23,5 mln zł) i serii G (5 mln zł) wartość tych w sumie bilansowej spadła o 28,1 mln złotych.


W I półroczu 2017 roku Vantage Development sprzedała 472 mieszkania (336 we Wrocławiu oraz 136 w Warszawie) co oznacza wzrost sprzedaży blisko o 10% w stosunku do roku ubiegłego, a po wyeliminowaniu 138 lokali sprzedanych w ubiegłym roku w transakcji jednorazowej do FMnW, wskaźnik ten sięga nawet 63%. Dzięki takim wynikom Spółka utrzymała pozycję w czołówce deweloperów wrocławskich oraz miano jednej z najdynamiczniej rozwijających się spółek tego sektora w Polsce.


Na koniec czerwca 2017 roku w ofercie dewelopera znajdowało się 807 lokali (wobec 633 pół roku wcześniej), a cała grupa realizowała 12 etapów w 7 inwestycjach we Wrocławiu i Warszawie.


Źródło: Vantage Development

07.09.2017


Tagi: deweloepr wyniki finansowe, mieszkania


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZAINWESTUJ W KATOWICACH!

foto

GK Mostostal Zabrze oferuje nieruchomość w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

ZAINTERESOWANY? WEŹ UDZIAŁ!

foto

Jeszcze tylko przez 10 dni można zgłosić swoje biuro do OFFICE SUPERSTAR 2018, konkursu...