ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

XEOS uruchomiło nowoczesne Centrum Szkoleniowe dla inżynierów lotniczych w Prologis Park Wrocław

wykres


Spółka XEOS (Lufthansa Technik i GE Aviation), która buduje fabrykę serwisowania silników w Środzie Śląskiej otworzyła w Prologis Park Wrocław. Specjalistyczne Centrum Szkoleniowe. Najnowocześniejsze centrum kształcenia w przemyśle lotniczym w Europie Środkowo- Wschodniej już szkoli pierwsi inżynierowie, którzy będą pracować w fabryce Lufthansy i GE w Środzie Śląskiej.


Thomas Böttger, Dyrektor Zarządzający XEOS: - Wrocławskie Centrum Szkoleniowe XEOS to nowoczesny obiekt, w którym swoje umiejętności kształcą pracownicy naszego zakładu. Stopniowo budujemy 600-osobowy zespół najwyższej klasy specjalistów w dziedzinie lotnictwa, inwestując w ich szkolenie i rozwój 60 mln PLN. W przyszłości jesteśmy jednak otwarci na współpracę z dolnośląskimi uczelniami oraz szkołami technicznymi, organizacjami zrzeszającymi polskich inżynierów, klastrami lotniczymi czy innymi firmami działającymi w przemyśle lotniczym. Dzisiejszym spotkaniem otwieramy dyskusję nad tym, jak możemy jako XEOS przyczynić się do rozwoju polskiego systemu edukacji zawodowej, przemysłu lotniczego oraz nowoczesnej gospodarki, czy wreszcie samej doliny lotniczej na Dolnym Śląsku.


Docelowo Spółka zainwestuje w szkolenie kadry 60 mln PLN. Centrum Szkoleniowe XEOS to także pierwszy krok w kierunku stworzenia na Dolnym Śląsku doliny lotniczej. XEOS chciałby w przyszłości współpracować z uczelniami wyższymi i szkołami zawodowymi z regionu, a także z innymi podmiotami biznesowymi działającymi w przemyśle lotniczym. Dzisiejsza wizyta studyjna w Centrum jest otwarciem dyskusji nad wykorzystaniem placówki do kształcenia na Dolnym Śląsku przyszłych pokoleń inżynierów i mechaników silników samolotowych.


Stefan Schmuck, Dyrektor Operacyjny XEOS: - Do pracy w Spółce XEOS szukamy kandydatów z całej Polski. W naszym ośrodku szkoleniowym będą zdobywać i szlifować swoje umiejętności podczas warsztatów praktycznych, pracując z najnowocześniejszymi silnikami samolotowymi. Dajemy im szansę na zdobycie unikatowych kompetencji w niezwykle innowacyjnym i dynamicznie rozwijającym się sektorze gospodarki. Praca w XEOS to codzienne wyzwania, inaczej niż powtarzajace się czynności w produkcji. To także ogromna odpowiedzialność i wyróżnienie, co potwierdza fakt, że w ciągu 9 miesięcyod rozpoczęcia rekrutacji zbudowaliśmy już niemal 90-osobowy zespół osób o wysokich, specjalistycznych kwalifikacjach, a aplikacje niemal 1,5 tys. osób ciągle czekają na rozpatrzenie.


Oficjalne podpisanie umowy o powstaniu Centrum w Prologis Park Wrocław nastąpiło 31 marca 2017 roku. W ciągu dwóch miesięcy budynek o powierzchni ponad 2500 m kw. został przystosowany do prowadzenia w nim zajęć teoretycznych. Powstały cztery klasy szkoleniowe, w tym jedna stanowiąca nowoczesne centrum komputerowe, pokój trenerów, biuro oraz przestrzeń socjalna. Pierwsze zajęcia teoretyczne w Centrum odbyły się w czerwcu 2017 roku, a symboliczne przecięcie wstęgi, w którym uczestniczyli pracownicy Spółki XEOS miało miejsce dokładnie 12 czerwca 2017 roku.


Od sierpnia w Centrum odbywają się także zajęcia praktyczne. Na hali szkoleniowej o powierzchni ponad 1600 m kw. znajdują się obecnie trzy silniki samolotowe CF6-80, używane w samolotach typu Boeing B747-400 i Airbus A330. Wkrótce przyszli mechanicy będą uczyć się także na silniku GEnx-2B, który ma być docelowo serwisowany i naprawiany z zakładzie XEOS w Środzie Śląskiej. Drugi z silników, nad którymi będą w przyszłości pracować w zakładzie XEOS – GE9X zadebiutuje na rynku dopiero w 2019 roku. Silniki te produkowane są przez partnera joint venture – GE Aviation w Cincinnati w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych. Silnik GE9X będzie miał średnicę 4,1 m i będzie ważył ponad 9 ton. Wymiary silnika GEnx-2B są niewiele mniejsze, bo średnia wynosi 3.3 m, a waga niemal 6 ton. Oba silniki mogą być używane nawet przez 30 lat, a ich obowiązkowe przeglądy odbywają się średnio co 35 tys. godzin lotu. I to właśnie w przyszłym zakładzie serwisowania i naprawy silników samolotowych XEOS w Środzie Śląskiej będą odbywały się takie przeglądy.


Poza silnikami Centrum Szkoleniowe zostało zaopatrzone w wysoce specjalistyczny sprzęt do serwisowania i naprawiania silników, dzięki czemu Centrum odwzorowuje standardy i warunki prawdziwego zakładu, który powstanie w przyszłości w Środzie Śląskiej.


Arnold Hoessler, Dyrektor ds. Jakości i Procesów XEOS: - Nasze Centrum Szkoleniowe działa jak prawdziwy zakład serwisowania i naprawy silników samolotowych. Na powierzchni ponad 2500 m kw. stworzyliśmy przestrzeń do zajęć praktycznych, w której obecnie znajdują się cztery silniki samolotowe. W codziennej pracy i nauce stosujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa, wykorzystujemy sprzęt najnowszej generacji i kształcimy unikatowe umiejętności. Przykładamy ogromną wagę do jakości szkoleń, a później naszej pracy, a na to składa się nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również tzw. czynnik ludzki. Uczymy się pracować w grupie, uczymy się odpowiedzialności, dokładności, ale też wzajemnego zaufania. Niektórzy twierdzą, że nasze szkolenie zmienia ich podejście do życia.


Źródło: XEOS (Lufthansa Technik i GE Aviation)

12.09.2017


Tagi: Specjalistyczne Centrum Szkoleniowe, Prologis Park Wrocław


SPOTKANIA BIZNESOWE

ZAINWESTUJ W KATOWICACH!

foto

GK Mostostal Zabrze oferuje nieruchomość w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Zapraszamy do warszawskiego showroomu Kinnarps w nowej odsłonie. Zaktualizowana...

ZAINTERESOWANY? WEŹ UDZIAŁ!

foto

Jeszcze tylko przez 10 dni można zgłosić swoje biuro do OFFICE SUPERSTAR 2018, konkursu...