ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Wyniki Polnordu w III kwartale wyższe od konsensu rynkowego

wykres


W okresie trzech kwartałów 2017 r. Grupa Polnord wypracowała 147,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. W III kwartale Polnord ustanowił kolejny historyczny rekord sprzedaży, kontraktując 383 lokale. Od stycznia do września Polnord sprzedał łącznie 1034 lokale w realizowanych inwestycjach, a w wyniku finansowym za ten okres ujęte zostanie 557 lokali, przekazanych nabywcom w formie aktów notarialnych (dane ważone udziałami Polnord).


W III kwartale Polnord sprzedał 383 mieszkania, co stanowi wzrost o ponad 60 proc. rdr. W pierwszych trzech kwartałach br. Spółka zakontraktowała 1034 lokale, co oznacza wzrost o ponad 32 proc. rdr. W III kw. bieżącego roku Spółka przekazała nabywcom 201 lokali (dane ważone udziałami Polnord).


- Realizacja strategii Spółki na lata 2016-2019 idzie zgodnie z założonym planem. Kontynuujemy restrukturyzację, maksymalizujemy zabudowę banku ziemi i sprzedaż mieszkań a uzyskane zaliczki od naszych klientów przeznaczamy na dalszy rozwój Spółki, w tym zakup nowych nieruchomości takich jak działka w Gdańsku Stogach. Na dzień 30 września kwota zaliczek od klientów indywidualnych na poczet zakupu mieszkań wynosiła ponad 202 mln zł. To o ponad 97 mln więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Oznacza to wzrost o ponad 90 proc. rdr. W okresie od 1 stycznia do 30 września bieżącego roku uruchomiliśmy inwestycje, które pozwoliły wprowadzić do sprzedaży 1288 lokali, co oznacza wzrost o prawie 70 proc w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Efekty, rekordowego dla Polnordu pod względem sprzedaży i poszerzenia oferty, 2017 roku, zobaczymy w wynikach finansowych Spółki, gdy własność kontraktowanych obecnie lokali zostanie notarialnie przeniesiona na nabywców – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord S.A.


Na koniec III kwartału br. w realizowanych przez Grupę Polnord inwestycjach znajdowało się 1395 lokali, o ponad 20 proc. więcej niż w analogicznym czasie w roku ubiegłym. W całym 2017 roku Grupa Polnord planuje wprowadzić do sprzedaży 1700 lokali (90 000 mkw. PUM).


Źródło: Polnord S.A.

14.11.2017


Tagi: deweloper, wyniki finansowe


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...