ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

350 mln zł przychodu Grupy ROBYG po trzech kwartałach 2017

Grupa ROBYG narastająco po trzech kwartałach 2017 roku odnotowała przychody w wysokości 350 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 47 mln zł. Spółka podwyższyła prognozę na 2017 roku – dotyczącą zysku netto – do poziomu 105 mln zł i przewiduje uznanie w przychodach ok. 2500 lokali. Po trzech kwartałach 2017 roku Grupa ROBYG zakontraktowała 2702 lokale netto w Warszawie i Gdańsku (z uwzględnieniem rezygnacji) i uznała w przychodach 1118 lokali. Utrzymująca się od wielu kwartałów wzrost kontraktacji oznacza bardzo duży potencjał uznań w przychodach na 2018 rok.


Przychody Grupy za sam Q3 2017 wyniosły 135 mln zł, natomiast zysk przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 18 mln zł. Jednocześnie kontraktacja w Q3 2017 wyniosła 1009 lokali stanowiąc rekord w historii spółki, a uznanych w przychodach zostało około 400 lokali.


- Biorąc pod uwagę bieżące warunki rynkowe i osiągnięty po trzech kwartałach 2017 roku wynik, Grupa ROBYG jest przekonana, że realizacja prognozy wyniku netto za 2017 rok w wysokości 105 mln zł jest jak najbardziej możliwa. Dobre wyniki powinny utrzymywać się też w kolejnych kwartałach – zgodnie z przewidzianym przez Grupę harmonogramem – w tym roku przekazanych użytkownikom powinno zostać około 2500 lokali, a w 2018 roku, nastąpi znaczący wzrost tej liczby. Należy podkreślić, że Grupa ROBYG to deweloper o ugruntowanej pozycji na rynku deweloperskim, który cieszy się zaufaniem nie tylko klientów, ale także rynku kapitałowego. Analitycy wskazują Grupę ROBYG, jako podmiot którego wartość rynkowa będzie rosła. Jednocześnie Grupie ROBYG ufają klienci, bo gotowe lokale stanowią jedynie około 3% wszystkich mieszkań w ofercie, co oznacza sprzedaż na wczesnym etapie inwestycji. Są to niezbite dowody na rzetelną pracę wykonywaną przez spółkę i dostarczanie na rynek lokali spełniających oczekiwania kupujących – mówi Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.


Źródło: ROBYG SA

16.11.2017


Tagi: deweloper, wyniki finansowe


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...