ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

350 mln zł przychodu Grupy ROBYG po trzech kwartałach 2017

Grupa ROBYG narastająco po trzech kwartałach 2017 roku odnotowała przychody w wysokości 350 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 47 mln zł. Spółka podwyższyła prognozę na 2017 roku – dotyczącą zysku netto – do poziomu 105 mln zł i przewiduje uznanie w przychodach ok. 2500 lokali. Po trzech kwartałach 2017 roku Grupa ROBYG zakontraktowała 2702 lokale netto w Warszawie i Gdańsku (z uwzględnieniem rezygnacji) i uznała w przychodach 1118 lokali. Utrzymująca się od wielu kwartałów wzrost kontraktacji oznacza bardzo duży potencjał uznań w przychodach na 2018 rok.


Przychody Grupy za sam Q3 2017 wyniosły 135 mln zł, natomiast zysk przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 18 mln zł. Jednocześnie kontraktacja w Q3 2017 wyniosła 1009 lokali stanowiąc rekord w historii spółki, a uznanych w przychodach zostało około 400 lokali.


- Biorąc pod uwagę bieżące warunki rynkowe i osiągnięty po trzech kwartałach 2017 roku wynik, Grupa ROBYG jest przekonana, że realizacja prognozy wyniku netto za 2017 rok w wysokości 105 mln zł jest jak najbardziej możliwa. Dobre wyniki powinny utrzymywać się też w kolejnych kwartałach – zgodnie z przewidzianym przez Grupę harmonogramem – w tym roku przekazanych użytkownikom powinno zostać około 2500 lokali, a w 2018 roku, nastąpi znaczący wzrost tej liczby. Należy podkreślić, że Grupa ROBYG to deweloper o ugruntowanej pozycji na rynku deweloperskim, który cieszy się zaufaniem nie tylko klientów, ale także rynku kapitałowego. Analitycy wskazują Grupę ROBYG, jako podmiot którego wartość rynkowa będzie rosła. Jednocześnie Grupie ROBYG ufają klienci, bo gotowe lokale stanowią jedynie około 3% wszystkich mieszkań w ofercie, co oznacza sprzedaż na wczesnym etapie inwestycji. Są to niezbite dowody na rzetelną pracę wykonywaną przez spółkę i dostarczanie na rynek lokali spełniających oczekiwania kupujących – mówi Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.


Źródło: ROBYG SA

16.11.2017


Tagi: deweloper, wyniki finansowe


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

KOWR WE WROCŁAWIU - NOWE OFERTY!

KOWR O/Wrocław prezentuje nieruchomości zabytkowe i grunty inwestycyjne, na które...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

ZAINTERESOWANY? WEŹ UDZIAŁ!

foto

Firmy wierzą w swoje biura, na co wskazuje odnotowana w ostatnich dniach liczba zgłoszeń do konkursu...