ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Dekpol odnotowuje ponad dwukrotny wzrost przychodów

wykres


O 125% do 358,7 mln zł wzrosły w pierwszych trzech kwartałach br. obroty Grupy Kapitałowej Dekpol w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku. Znacząca poprawa wyników to głównie zasługa dynamicznego rozwoju segmentu deweloperskiego. Pozostałe dwa segmenty: generalnego wykonawstwa oraz produkcji osprzętu do maszyn budowlanych również notują solidne wzrosty. Zarząd Spółki podtrzymuje tegoroczną prognozę finansową zakładającą osiągnięcie 500 mln zł skonsolidowanych przychodów.


Grupa Dekpol w pierwszych trzech kwartałach 2017 r. uzyskała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 358,7 mln zł, czyli o 125% więcej względem tego samego okresu poprzedniego roku. Od stycznia do września br. Grupa osiągnęła jednocześnie 24,5 mln zł zysku netto, w porównaniu do 14,7 mln zł zysku netto w analogicznym okresie rok wcześniej (wzrost o 66% r./r.). Wartość kapitałów własnych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. wzrosła o ponad 14% do 159 mln zł na koniec września br.


- Wyniki osiągnięte w trzech kwartałach 2017 r. są zgodne z naszymi założeniami. Szczególnie wysoką dynamikę wzrostu osiągnęliśmy i nadal będziemy ją kontynuować w segmencie deweloperskim. Związanie je to z finalizacją realizowanych projektów i rozpoczynaniem nowych przedsięwzięć. W efekcie zwiększamy udział działalności deweloperskiej w przychodach ogółem. Dynamicznie rozwija się również segment generalnego wykonawstwa oraz segment produkcji osprzętu do maszyn budowlanych oraz konstrukcji stalowych. Uwzględniając poziom przychodów uzyskany w pierwszych trzech kwartałach tego roku nie widzimy zagrożeń w realizacji prognozy zakładającej osiągnięcie w skali całego roku skonsolidowanych obrotów na poziomie 500 mln zł – podkreślił Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol S.A.


W pierwszych trzech kwartałach br. kontraktacja w rozumieniu umów przedwstępnych, deweloperskich oraz rezerwacyjnych wyniosła 687 lokali. Dla porównania w tym samym okresie poprzedniego roku kontraktacja była na poziomie 436 lokali, a w całym 2016 r. na poziomie 537 lokali. W przychodach segmentu deweloperskiego w pierwszych trzech kwartałach br. rozpoznana została sprzedaż 380 lokali, względem 94 w analogicznym okresie poprzedniego roku oraz 176 lokali w całym 2016 roku. Według stanu na koniec września br. w ofercie sprzedażowej pozostawało 381 lokali. Ponadto Grupa posiadała bank ziemi umożliwiający zaprojektowanie i realizację kolejnych inwestycji deweloperskich na około 65 tys. PUM.


W ramach segmentu generalnego wykonawstwa Grupa Kapitałowa na koniec trzeciego kwartału 2017 r. realizowała kontrakty o łącznej umownej wartości ponad 446 mln zł netto. Do realizacji pozostawały projekty o łącznej wartości ponad 326 mln zł netto. Wszystkie projekty są realizowane na zlecenie inwestorów prywatnych. Głównym obszarem działalności pozostaje województwo pomorskie, gdzie realizowanych jest blisko 60% projektów. W trzecim kwartale br. spółka podpisała pierwszy kontrakt zagraniczny, którego realizacja odbywa się na Litwie. Realizowane są obiekty przemysłowe, logistyczne, handlowe, usługowe wraz z pełną infrastrukturą zewnętrzną (drogi, place, parkingi).


Z kolei w ramach segmentu stalowego sprzedaż opiera się na współpracy z klientami długofalowymi OEM i aftermarket. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami Dekpol wycofał się z realizacji indywidualnych zamówień przekazując 100% swoich mocy produkcyjnych dla głównych strategicznych odbiorców. Dekpol dzięki swoim działaniom staje się coraz bardziej rozpoznawalną marką na światowym rynku producentów łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych. Portfel klientów OEM oprócz grupy Doosan powiększył się o Volvo i Liugong Dressta Machinery.


Źródło: Dekpol S.A.

21.11.2017


Tagi: deweloper, wyniki finansowe


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...