ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Rekordowe 53,6 mln zł zysku netto Grupy Marvipol po 9 miesiącach 2017 r.

wykres


Motoryzacyjno-deweloperski holding osiągnął w okresie I-III kw. 2017 r. 612,1 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności kontynuowanej i wydzielanej. Wypracowane po 9 miesiącach 53,6 mln zł zysku netto (13% wzrost rdr.), to najlepszy wynik w dotychczasowej historii Marvipol.


- Dzięki konsekwentnie realizacji strategii rozwoju Grupy Marvipol wydatnie przybliżyliśmy się do osiągnięcia celu na ten rok, jakim jest zakończenie 2017, ostatniego roku funkcjonowania Grupy w obecnym kształcie, z rekordowym wynikiem netto. Motorem napędowym wyników Grupy w okresie I-III kw. 2017 r. był segment motoryzacyjny, którego przychody wzrosły w analizowanym okresie o 17%, a zysk netto – o 23%. O dynamicznym wzroście przychodów i zysków przesądziła rosnąca o ponad 20% sprzedaż samochodów Jaguar Land Rover. Z kolei segment deweloperski ma potencjał, by mocnym akcentem zakończyć IV kwartał 2017 r. Biorąc pod uwagę harmonogram realizowanych inwestycji, w ostatnim kwartale 2017 r. możemy rozpoznać w wynikach sprzedaż około 360 mieszkań, wobec 140 ujętych w wynikach za I-III kw. 2017 r. — komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol S.A.


W okresie I-III kw. 2017 r. segment motoryzacyjny Grupy odnotował 21% wzrost wolumenu sprzedaży samochodów Jaguar Land Rover (sprzedaż British Automotive Polska S.A., generalnego importera do własnej i zewnętrznej sieci dilerskiej), do 1853 sztuk. Wolumen sprzedaży samochodów do użytkowników końcowych przez dilerów wchodzących w skład Grupy Marvipol wzrósł w okresie I-III kw. 2017 r. o 6%, do 670 aut. O wzroście wolumenu sprzedaży importerskiej w okresie I-III kw. 2017 r. przesądziły m.in. bardzo dobre wyniki sprzedaży najbardziej luksusowych modeli Land Rover: Range Rover Sport i Range Rover, których sprzedaż wzrosła w analizowanym okresie o 73% i 39% oraz wprowadzenie do oferty (w III kw. br.) nowego modelu Land Rovera – Range Rover Velar.


W segmencie deweloperskim w okresie I-III kw. 2017 r. zostały zawarte (i opłacone) 572 umowy sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych netto (po uwzględnieniu rezygnacji), o 36% więcej niż rok wcześniej. W samym III kw. 2017 r. odnotowano 208 umów, wobec 129 w III kw. 2016 r. (61% wzrost rdr.). W drugim z obszarów biznesu deweloperskiego – magazynowym, Marvipol odnotował w okresie I-III kw. 14,2 mln zł zysku netto, związanego m.in. ze sprzedażą projektu magazynowego w Konotopie pod Warszawą.


Grupę Marvipol tworzą dziś spółki działające w dwóch oddzielnych segmentach – deweloperskim (mieszkaniowym i magazynowym) oraz motoryzacyjnym. Zgodnie z planem podziału działalność deweloperska Grupy trafi do Marvipol Development S.A. w zamian za akcje tejże spółki dla Akcjonariuszy Marvipol S.A. W ramach operacji na każdą posiadaną akcję Marvipol S.A. Akcjonariusze otrzymają 1 akcję Marvipol Development S.A. Biznes motoryzacyjny będzie z kolei dalej rozwijany w ramach spółki Marvipol S.A., która zmieni nazwę na British Automotive Holding S.A. Na początku listopada br. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny oraz memorandum informacyjne Marvipol Development. Z kolei przed tygodniem Akcjonariusze zdecydowali o podziale Marvipol S.A. oraz o zmianie nazwy spółki na British Automotive Holding S.A. Zmiany te oczekują na rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zakończenie procesu podziału i debiut Marvipol Development S.A. na GPW planowane są grudzień 2017 r.


Źródło: Marvipol

27.11.2017


Tagi: deweloper, wyniki finansowe


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...