ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Lokum Deweloper sprzedał ponad 1000 lokali w 2017 roku

wykres


Lokum Deweloper, lider w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu, obecny również na rynku krakowskim, sprzedał w 2017 roku rekordową liczbę 1052 lokali, notując aż 63% wzrost sprzedaży w ujęciu r/r. Spółka rozpozna w wyniku 2017 r. 646 lokali, co również jest najwyższą wartością w jej historii.


Lokum Deweloper osiągnął na koniec 2017 r. rekordowe wyniki - Spółka sprzedała 1052 lokale i rozpoznała w wyniku 646, co oznacza wzrosty względem roku ubiegłego odpowiednio o 63% i 12%. W samym czwartym kwartale Spółka sprzedała 401 lokali (wzrost o 79% r/r), rozpoznając w wyniku 457 lokali (wzrost o 84% r/r). Najwięcej mieszkań przekazano nabywcom na osiedlach Lokum di Trevi (etapy VI i VII) oraz Lokum Victoria (etapy IIa, IVa i IVb).


– Z dużą satysfakcją muszę potwierdzić, że wykonaliśmy zakładane na 2017 rok ambitne plany rozwoju Spółki. Nie tylko przekroczyliśmy przyjęty na ten rok cel sprzedaży 1000 mieszkań przy zachowaniu właściwej relacji ich cen do ponoszonych kosztów, ale także osiągnęliśmy cel dotyczący ilości lokali rozpoznanych w wyniku 2017 r. – było to 646 sztuk. Stanowiło to duże wyzwanie zważywszy na zakończenie większości inwestycji w ostatnim kwartale. Jednocześnie włożyliśmy wiele pracy w budowanie podstaw rozwoju Spółki na dalsze lata, przygotowując kolejne duże, doskonale zlokalizowane inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie, a także strukturyzując źródła finansowania tego rozwoju – powiedział Prezes Zarządu Bartosz Kuźniar.


Na koniec roku Lokum Deweloper miał ponadto zawartych 210 umów rezerwacyjnych (niemal dwukrotny wzrost r/r), z czego 181 umów we Wrocławiu, oraz 29 w Krakowie.


- Dzięki wejściu na rynek krakowski oraz poszerzeniu oferty we Wrocławiu potencjał rozpoznań lokali w roku 2018 jest o prawie połowę większy niż w roku 2017, zaś w kolejnych latach spodziewamy się jego dalszego wzrostu – powiedział Prezes Bartosz Kuźniar. - Na koniec 2017 r. umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi objętych było już 609 lokali, czyli 63% możliwych do rozpoznania w 2018 roku. W przyszłym roku planujemy przekazać klientom pierwsze mieszkania z inwestycji krakowskich (osiedle Lokum Siesta i Lokum Vista), zaś we Wrocławiu – dużą pulę mieszkań osiedla Lokum Victoria, naszego flagowego projektu, który realizowany jest w obrębie Starego Miasta. Aby utrzymać właściwe tempo rozwoju działalności przeprowadziliśmy niedawno największą wartościowo w historii Spółki i najkorzystniejszą finansowo emisję obligacji. Pozyskane środki posłużą do rozszerzenia oferty o atrakcyjne inwestycje. W 2018 roku planujemy utrzymać sprzedaż na poziomie powyżej 1000 lokali.


W dniu 18 grudnia 2017 r. Lokum Deweloper wyemitował w ramach oferty prywatnej obligacje serii E o łącznej wartości nominalnej 100 mln zł. Wśród celów emisyjnych znajduje się finansowanie zakupu nieruchomości pod nowe projekty deweloperskie oraz refinansowanie długu, w szczególności wyemitowanych wcześniej obligacji. Z pozyskanych środków Spółka wykupiła przed terminem - 21.12.2017 r. obligacje serii C o wartości 40 mln zł.


Na koniec 2017 roku w ofercie Lokum Deweloper znajdowały się 774 lokale, a w realizacji - 1543 lokale.


Źródło: Lokum Deweloper

02.01.2018


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...