ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

ATAL sprzedał 2787 lokali w 2017 roku

wykres


ATAL, ogólnopolski deweloper, zakontraktował 2787 lokali w 2017 roku, czyli o ponad 14% więcej niż przed rokiem (2435). To kolejny z rzędu rekordowy rok pod względem liczby podpisanych umów deweloperskich. Założenia spółki na 2018 rok przewidują, że zarówno sprzedaż, jak i dynamika jej wzrostów pozostaną na stabilnym poziomie.


W czwartym kwartale 2017 roku nabywców znalazło 755 lokali z oferty dewelopera, o niemal 11% więcej niż analogicznym okresie roku ubiegłego (682).


- W 2017 roku kolejny raz z rzędu sprzedaliśmy rekordową liczbę mieszkań. Kontraktacja jest zgodna z naszymi prognozami z początku roku. W związku z tym można powiedzieć, że rynek jest przewidywalny. Warto podkreślić, że istotne przełożenie na wzrosty ma nasz unikatowy model biznesowy, sprzyjająca sytuacja makroekonomiczna, a także braki lokalowe w Polsce. Pozwala nam to zakładać, że w najbliższych kwartałach zarówno sprzedaż mieszkań, jak i dynamika jej wzrostów utrzyma się na stabilnym poziomie – mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes ATAL.


W 2017 roku ATAL wprowadził do sprzedaży w sumie 17 projektów z 2538 lokalami – w Łodzi Chojny Park III, Pomorska Park II i Apartamenty Drewnowska 43, we Wrocławiu I, IB, II etap Nowego Miasta Różanka oraz II etap ATAL Nowe Żerniki, w Krakowie Wielicka Garden II, Zbożowa 2A Apartamenty oraz Aleja Pokoju 83, w Warszawie Nowy Targówek IV, Nowy Targówek Lokale Inwestycyjne oraz Osiedle Warszawa I i II, ATAL Baltica Towers w Gdańsku oraz ATAL Francuska Park V w Katowicach.


- Na koniec 2017 roku mieliśmy w ofercie 2393 lokale w siedmiu największych aglomeracjach w Polsce. W kolejnych kwartałach będziemy rozbudowywać portfolio we wszystkich miastach, w których prowadzimy działalność – dodał M. Juroszek.


Najwięcej umów deweloperskich podpisano w Krakowie (714), następnie w Warszawie (579), Wrocławiu (535), Łodzi (404), Katowicach (298), Trójmieście (195) i Poznaniu (62).


ATAL narastająco po 9 miesiącach 2017 roku wypracował skonsolidowany zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej na poziomie 132,7 mln złotych. Oznacza to wzrost o 53,4% rdr. Grupa w okresie od stycznia do września 2017 roku odnotowała 647,1 mln zł skonsolidowanych przychodów, czyli o 43,6% więcej rdr. W I – III kw. 2017 marża brutto ze sprzedaży wyniosła 29,1%, a marża netto 21,3%.


Źródło: ATAL

03.01.2018


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE