ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

EPP finalizuje pierwszą transzę przejęcia centrów handlowych

wykres


EPP poinformowała o sfinalizowaniu pierwszej transzy zakupu 12 centrów i parków handlowych o łącznej wartości 358,7 milionów euro, obejmującej cztery centra handlowe: M1 Czeladź, M1 Kraków, M1 Łódź oraz M1 Zabrze. Łączna powierzchnia najmu tych czterech centrów to 194 400 m², natomiast ich łączny dochód operacyjny netto to 25,1 mln euro.


W grudniu ubiegłego roku EPP ogłosiła przejęcie 12 centrów i parków handlowych („Portfolio M1”) od Chariot Top Group B.V., konsorcjum, w którym 25% udziałów ma Redefine Properties. Wartość transakcji to 692 mln euro. Przejęcie zostało podzielone na trzy transze, z których pierwsza została właśnie sfinalizowana, a dwie pozostałe w ciągu najbliższych trzech lat.


Wszystkie obiekty usytuowane są w atrakcyjnych lokalizacjach (łączna powierzchnia działek to ponad 195 hektarów) tuż przy drogach szybkiego ruchu. Centra pozyskane przez EPP są jednopiętrowe, w pełni wynajęte. Wśród najemców parków M1 są popularne hipermarkety Auchan, a także liczne lokalne i międzynarodowe marki, takie jak np. MediaMarkt, OBI, TK Maxx, H&M i C&A. Współczynnik średniego czynszu do obrotu wynosi poniżej 9%. Całe portfolio objęte jest umową typu master lease zawartą z Metro AG, która wygasa w kwietniu 2024 r.


Po sfinalizowaniu całej transakcji spółka stanie się właścicielem ośmiu regionalnych centrów handlowych M1 o powierzchni najmu brutto od 30 000 m2 do 55 000 m2 odwiedzanych rocznie przez ponad 40 mln klientów oraz czterech parków handlowych o powierzchni najmu brutto od 20 000 m² do 35 000 m2.


Transza pierwsza została w 62% sfinansowana za pomocą kredytu i kapitału własnego EPP pochodzącego z ogłoszonej wcześniej sprzedaży nieruchomości biurowych. Ponadto, fundusze inwestycyjne zarządzane przez Oaktree i LVS II Luxembourg II S.à r.l subskrybowały wyemitowane przez EPP akcje o wartości 112,5 mln euro (1,27 euro za akcję).


- Mamy dzisiaj przyjemność ogłosić zamknięcie pierwszej transzy przejęcia portfela M1. Transakcja ta przybliża nas do naszego celu, którym jest pozostanie jednym z wiodących właścicieli obiektów handlowych w Polsce. Pomoże nam również zapewnić dodatkowe korzyści i większy wybór dla najemców oraz wzmocni nasze relacje z partnerami finansowymi – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.


– Portfolio M1 oferuje szerokie możliwości rozwoju, dzięki czemu jego przejęcie doskonale wpisuje się w naszą strategię. Pomoże nam to w przyszłości nie tylko zwiększyć dochód operacyjny netto, ale również konkurencyjność poszczególnych obiektów. Po zamknięciu całej transakcji w połowie 2020 roku portfolio EPP będzie się składać z co najmniej 27 centrów handlowych o całkowitej powierzchni wynoszącej co najmniej milion metrów kwadratowych – dodał Hadley Dean.


Źródło: EPP

04.01.2018


Tagi: centra handlowe, transakcja, M1, Power Park, EPP, Ares, AXA i Apollo Rida.


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

ZAINTERESOWANY? WEŹ UDZIAŁ!