ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Polnord sprzedaje i buduje najwięcej mieszkań w swojej 40-letniej historii

wykres


Według danych ważonych udziałem Polnord w spółkach zależnych w 2017 roku Grupa zawarła umowy sprzedaży 1389 lokali. Jest to najwyższy wynik w 40-letniej historii Spółki i stanowi wzrost o ponad 35 procent w stosunku do roku 2016, w którym Polnord zakontraktował 1024 lokale. Polnord ustanowił także rekord w liczbie mieszkań wprowadzonych do sprzedaży uruchamiając w ubiegłym roku projekty wzbogacające rynek o prawie 1700 lokali.


W IV kwartale 2017 r. Polnord zakontraktował 355 lokali, co oznacza wzrost o ponad 47 proc. rdr. oraz utrzymanie sprzedaży na poziomie zbliżonym do rekordowego III kw., kiedy nabywców znalazły 383 mieszkania z oferty Grupy.


- Polnord w pełni korzysta z hossy, jaka wciąż panuje na rynku deweloperskim. Rok 2017, w którym Spółka obchodziła 40-lecie istnienia, zapisze się na trwałe w jej kronikach dzięki nienotowanym nigdy wcześniej poziomom sprzedaży. Aktualny wynik przybliża nas do zapisanego w strategii Polnordu założonego celu sprzedaży 1500 lokali w 2019 roku. Spółka dysponuje dużym bankiem ziemi, który jest na bieżąco uzupełniany o nowe, atrakcyjnie położone działki w największych polskich aglomeracjach. Nasze działania ukierunkowane są na zapewnienie dalszego wzrostu wyników Spółki nawet w obliczu prognozowanego przez ekspertów schłodzenia rynku – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord SA.


W wyniku finansowym za 2017 rok ujętych zostanie 1126 lokali (dane ważone udziałem Polnord), co stanowi wzrost o ponad 33 proc. w stosunku do roku poprzedniego, kiedy Polnord podpisał akty przeniesienia własności na nabywców 843 lokali.


Rekordowy wynik sprzedaży jest przede wszystkim efektem skutecznie przeprowadzonej restrukturyzacji Spółki, w tym właściwej strategii sprzedażowej oraz dużej aktywności Grupy Polnord w przygotowywaniu nowych inwestycji. Wg danych ważonych udziałem Polnord Spółka od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku wprowadziła na rynek 1650 lokali, co stanowi historyczny rekord i jest zwiększeniem podaży aż o 688 lokali w stosunku do oferty wprowadzonej w roku poprzednim.


Źródło: Polnord SA

09.01.2018


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Znamy już najpiękniejsze obiekty architektoniczne Wrocławia oddane do użytku w 2017 roku...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

ZAINTERESOWANY? WEŹ UDZIAŁ!