ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

TDJ Estate wybuduje osiedle w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury

wykres


Na działce o powierzchni 5 ha TDJ Estate , we współpracy z renomowaną pracownią architektoniczną Medusagroup, zrealizuje otwarte osiedle, które ma estetycznie i funkcjonalnie harmonizować z wyjątkowym otoczeniem.


O planowanej przez TDJ Estate inwestycji mieszkaniowej w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury po raz pierwszy zrobiło się głośno w styczniu 2017 r. Inwestor poinformował wtedy o wynikach konkursu architektonicznego, który nie został jednoznacznie rozstrzygnięty, jednakże zapoczątkował rozmowy z kilkoma pracowniami. Do współpracy przy tworzeniu finalnej wizji osiedla zaproszono renomowane studio projektowe z Bytomia – Medusagroup, na czele z Przemem Łukasikiem.


Na terenie znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Góreckiego i Nadgórników, w pierwszym etapie inwestycji zaplanowane zostały trzy budynki, w których powstanie łącznie ok. 300 mieszkań. Przyszli mieszkańcy osiedla będą mogli wybierać spośród kawalerek, mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych o metrażach od ok. 27 do 223 mkw. Ponadto inwestor chcąc sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów nie wyklucza również możliwości łączenia mieszkań na najwyższych kondygnacjach w celu tworzenia przestronnych, prestiżowych powierzchni z widokiem na unikatową panoramę Katowic. Budynki zaprojektowane w pierwszej fazie projektu będą połączone parterem dedykowanym dla 12 lokali usługowych, których metraże wyniosą od 28 do niemalże 300 mkw. W części podziemnej przewidziano dwukondygnacyjny garaż.


W toku są procedury formalne. Inwestor na początku lutego otrzymał oficjalne warunki zabudowy dla pierwszego etapu inwestycji. Jej uruchomienie ma nastąpić w połowie 2018 r. W tym samym terminie ruszy także sprzedaż mieszkań i lokali usługowych.


Źródło: TDJ Estate

16.02.2018


Tagi: osiedle mieszkaniowe, Katowice, Strefa Kultury


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...