ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

INPRO ma największy w swej historii poziom przedsprzedaży

wykres


Grupa INPRO podsumowała wyniki finansowe za 2017 rok. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 30,3 mln zł przy osiągniętych przychodach ze sprzedaży w wysokości 202,9 mln zł. W minionym roku Grupa uzyskała najwyższy w swej historii poziom sprzedaży, podpisując łącznie 739 umów przedwstępnych netto.


W minionym roku Grupa INPRO wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 202,9 mln zł, co stanowi jedynie o 1% mniej niż w poprzednim roku, przy jednoczesnym wzroście rentowności netto z 14% do 15%. Wypracowany zysk netto wyniósł 30,3 mln zł wobec 29,3 mln zł rok wcześniej. Poprawa rentowności Grupy związana była przede wszystkim z wyższą marżą zrealizowaną na sprzedanych mieszkaniach oraz z poprawą rentowności spółek inBet Sp. z o.o., PI ISA Sp. z o.o. oraz Hotel Mikołajki Sp. z o.o. działających w ramach Grupy.


- Ubiegły rok był dla nas bardzo udany, po raz kolejny sprzedaż mieszkań osiągnęła rekordowy poziom. Tak jak w 2016 roku pomogła w tym dobra sytuacja gospodarcza, przede wszystkim niskie stopy procentowe oraz wzrost przeciętnego wynagrodzenia brutto. W dalszym ciągu popyt wspierany był przez dwie grupy nabywców: korzystających z programu MDM oraz kupujących mieszkania za gotówkę, także w celach inwestycyjnych. W minionym roku obchodziliśmy także jubileusz 30–lecia. Cieszymy się, że w tym jubileuszowym roku mogliśmy z dumą prezentować nasze osiągnięcia i pobijać kolejne rekordy sprzedażowe – zauważa Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu INPRO SA.


W 2017 roku Grupa INPRO wykorzystując swój potencjał zanotowała najwyższy w swej historii poziom przedsprzedaży. Od stycznia do grudnia sprzedano łącznie 739 mieszkań i domów jednorodzinnych netto (w rozumieniu umów przedwstępnych uwzględniających rezygnacje). Dla porównania w roku 2016 Grupa sprzedała 388 lokale, a w roku 2015 sprzedała 545 mieszkania. Liczba mieszkań wydanych nabywcom w 2017 roku była niższa niż w roku poprzednim- wydano bowiem 433 lokale i domy (6 % spadku w porównaniu do 2016 roku).


W minionym roku Grupa INPRO wprowadziła do sprzedaży 718 nowych lokali/domów jednorodzinnych, dla porównania w 2016 roku było to 607 lokali. Oferta Grupy poszerzyła się o następujące projekty: Harmonia Oliwska etap II, Kwartał Uniwersytecki etap II, Debiut etap I, Azymut, Golf Park etap D, trzy budynki na Osiedlu Leszczynowy Staw, dwa budynki na Osiedlu Nowa Niepołomicka oraz jeden budynek na Osiedlu Ambiente.


W 2018 roku Grupa planuje wprowadzić do sprzedaży aż 1.029 nowych mieszkań i domów w różnych segmentach i lokalizacjach. Nowe projekty przygotowywane przez Grupę, które zasilą ofertę sprzedażową w roku 2018 to: Harmonia Oliwska etap III w Gdańsku (157 lokali), Kwartał Uniwersytecki etap III w Gdańsku (72 lokale), Osiedle Debiut w Pruszczu Gdańskim etap II (92 lokale), City Park etap II w Gdańsku (189 lokali), Optima etap II w Gdańsku (200 lokali), Osiedle Wróbla Staw małe domy mieszkalne etap II (4 lokale), Golf Park etap D (4 domy jednorodzinne), Osiedle Nowa Niepołomicka w Gdańsku, budynek nr 5 (36 lokali) i nr 4 (36 lokali), Osiedle Leszczynowy Staw w Gdańsku, budynek nr 7 (34 lokale) i nr 6 (34 lokale), Osiedle Havlove w Gdańsku, budynek 1 (10 lokali), nr 4 (23 lokale), nr 5 (23 lokale), nr 6 (46 lokali), nr 7 (46 lokali), nr 8 (23 lokale).


Źródło: Grupa INPRO

04.04.2018


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE