ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa ROBYG zakontraktowała 914 lokali w I kwartale 2018 roku

W I kwartale 2018 roku, Grupa ROBYG zakontraktowała 914 lokali netto (z uwzględnieniem rezygnacji) w Warszawie i Gdańsku, co oznacza utrzymanie tendencji zanotowanej w 2017 roku. Spółka szacuje, że w całym 2018 roku – przy zachowaniu dotychczasowych tendencji rynkowych – kontraktacja powinna osiągnąć poziom około 3300 lokali, czyli zbliżony do rekordu z 2017 roku. Grupa ROBYG – zgodnie z przyjętym harmonogramem – przewiduje realizację większości uznań lokali w przychodach w kolejnych kwartałach 2018 roku.


ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: Wilanów, bliski Tarchomin, Bemowo, Wola, Mokotów, Ursus, a wkrótce planuje uruchomienie projektów w kolejnych lokalizacjach. W Gdańsku spółka posiada inwestycje w dzielnicach: Jasień, Letnica, Piecki-Migowo, Wrzeszcz oraz Śródmieście.


- 914 lokali zakontraktowanych w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku to wynik zgodny z oczekiwaniami spółki i umożliwia realizację planowanego na cały rok pułapu około 3300 lokali. W celu utrzymania dotychczasowego tempa sprzedaży niezbędne jest regularne rozszerzanie oferty. Dlatego spółka systematycznie wprowadza kolejne etapy oraz nowe inwestycje – zarówno w Warszawie, jak i Gdańsku. Kluczowe jest w tej kwestii także powiększanie banku ziemi, które Grupa ROBYG realizuje regularnie – w pierwszym kwartale 2018 roku spółka nabyła w warszawskim Ursusie teren o powierzchni ponad 6,3 hektara, który umożliwia wybudowanie około 1800 lokali. Dodatkowo, dzięki pozyskaniu inwestora strategicznego i środkom z emisji obligacji, możliwa jest jeszcze bardziej dynamiczna ekspansja oraz nabywanie kolejnych atrakcyjnych gruntów budowlanych. ROBYG planuje też ekspansję do innych miast – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.


- Należy również podkreślić, że rok 2018 powinien być mocniejszy od 2017 pod względem lokali uznanych w przychodach. Obecnie potencjał uznań wynosi niemal 3500 lokali i wciąż rośnie wraz z doskonałą kontraktacją. Ekspansja na nowy rynek i kolejne grunty pod inwestycje to dalszy potencjał wzrostu dla Grupy – dodaje Oscar Kazanelson.


Źródło: ROBYG SA

05.04.2018


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE