ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

W Płocku powstanie nowa galeria handlowa

wykres


Mieszkańcy Płocka już w 2020 r. będą mogli korzystać z nowoczesnej i atrakcyjnej przestrzeni handlowej. Nowa inwestycja o nazwie Galeria Centrum będzie zlokalizowana pomiędzy ulicami Chopina i Targową. Inwestorem projektu jest spółka Centrum Targowa Sp. z o.o., a za jego komercjalizację odpowiada Nuvalu Polska.


- Galeria Centrum to miejsce, które wprowadzi nową jakość na mapie obiektów handlowo – usługowych w Płocku. Będzie to największa tego typu inwestycja w mieście, gdzie łączna powierzchnia udostępniona klientom wyniesie ponad 41.000 m2. Galeria będzie wszechstronnym obiektem, który odpowie na szerokie spektrum potrzeb mieszkańców Płocka i regionu. Znajdą się w niej zarówno sklepy wielopowierzchniowe – hipermarket spożywczy i hipermarket tupu „dom i ogród” - jak i galeria handlowa z dużą gamą popularnych marek. Klienci będą mogli również skorzystać z oferty kawiarni, restauracji oraz klubu fitness – mówi Piotr Wasilewski, Dyrektor Retail & Investment w Nuvalu Polska, krajowej firmie doradzającej na rynku nieruchomości komercyjnych.


Kluczową zaletą nowej inwestycji będzie lokalizacja. – Galeria Centrum będzie nowoczesnym obiektem łączącym wiele atutów. Dwa z nich mają jednak szczególnie istotne znaczenie. Po pierwsze obiekt powstanie w sercu miasta, dzięki czemu mieszkańcy Płocka będą mieli doskonały dostęp do oferty handlowo-usługowej na najwyższym poziomie. Jednocześnie docelowy układ drogowy pozwoli uniknąć problemów komunikacyjnych, typowych dla kompleksów handlowych zlokalizowanych w centrach miast. Galeria będzie miała dogodne połączenie z tzw „małą obwodnicą” Płocka oraz ulicą Chopina – tłumaczy Adam Guzowski, Wiceprezes Zarządu Centrum Targowa Sp. z o.o.


Galeria Centrum zostanie otwarta w drugiej połowie 2020 r i będzie największym obiektem handlowo-usługowym w Płocku o GLA wynoszącym ponad 41.000 m2. Inwestor podpisał już umowy z dwoma głównymi najemcami, którzy docenili doskonałą lokalizację, potencjał projektu i docelowy układ drogowy – Auchan oraz Castoramą. Poza nimi w galerii znajdzie się 80 sklepów popularnych polskich i międzynarodowych marek. Dla klientów przewidziano około 1500 miejsc parkingowych. Na terenie obiektu powstanie również stacja paliw. Galeria powstanie przy ul. Targowej, w pobliżu lokalizacji największych firm w mieście, takich jak Orlen, Budmat czy New Holland. Przy okazji budowy obiektu powstanie tunel, ułatwiający połączenie drogowe z centrum miasta. Liczne atuty projektu sprawiają, że cieszy się on dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców.


Aktualnie trwają prace projektowe i proces uzgodnień. Koncepcję architektoniczną przygotowuje Pracownia Architektoniczna Królikowski i Jaworski S.C. z Płocka.


Źródło: Nuvalu Polska

10.04.2018


Tagi: Galeria Centrum, Płock


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE