ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Blisko 1000 lokali Grupy Murapol zakontraktowanych w I kwartale 2018 r.

wykres


Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy, podpisał 926 umów dot. sprzedaży mieszkań w pierwszym kwartale br. wobec 814 w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wypracowany wynik jest wyższy o blisko 14 proc. r/r i potwierdza stabilny i zrównoważony rozwój Grupy Murapol. Liczba zakontraktowanych lokali w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 r. jest najlepszym wynikiem za pierwszy kwartał w całej dotychczasowej historii Murapolu.


Grupa Murapol najwięcej, bo 327 umów dotyczących sprzedaży mieszkań podpisała w lutym, kolejne 318 w marcu oraz 281 w styczniu. Analizując strukturę geograficzną kontraktacji mieszkań zrealizowanej w pierwszym kwartale br., największy udział w niej miał rynek katowicki, gdzie Grupa podpisała 131 umów dotyczących sprzedaży mieszkań, kolejno Poznań i Kraków po 127 oraz 123 w Łodzi. Powyżej 100 mieszkań Murapol zakontraktował także we Wrocławiu oraz w Warszawie.


- Pierwsze trzy miesiące bieżącego roku oceniamy bardzo pozytywnie pod kątem wyniku wypracowanego zarówno przez Grupę Murapol, jak również całą branżę. Osiągnięte przez firmy deweloperskie poziomy kontraktacji potwierdzają bardzo dobrą kondycję krajowego rynku mieszkaniowego, jego dużą chłonność, a przez to doskonałe warunki do dalszego rozwoju działalności. Jako jeden z liderów rynku jesteśmy przygotowani na taką sytuację, a posiadany aktywny bank ziemi i moce produkcyjne pozwolą nam odpowiedzieć na zgłaszany przez klientów wysoki popyt na lokale. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A. – Przy obecnej, sprzyjającej koniunkturze rynkowej, przewidujemy w kolejnych miesiącach br. utrzymanie obecnej dynamiki kontraktacji i wypracowanie na koniec roku zakładanego planu, jakim jest podpisanie umów na sprzedaż 4 tys. mieszkań – dodaje Nikodem Iskra.


Od początku bieżącego roku Grupa Murapol wprowadziła do sprzedaży 1 128 lokali o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 50 tys. mkw. w 6 inwestycjach – Murapol Osiedle Praskie w Warszawie, Murapol Nowy Poznań w Poznaniu, Murapol Nowy Bażantów oraz Murapol Apartamenty Trzy Stawy w Katowicach, Murapol Śląskie Ogrody w Tychach oraz w pierwszym gliwickim projekcie mieszkaniowym – Murapol Osiedle Parkowe. W najbliższym czasie Grupa zamierza zaoferować kolejne blisko 1,5 tys. nowych lokali o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 63,8 tys. mkw. Będą to zarówno dalsze etapy już realizowanych inwestycji, takich jak Murapol Nowa Przędzalnia w Łodzi, jak również zupełnie nowe projekty mieszkaniowe powstające w Warszawie przy ul. Kąty Grodziskie, Krakowie przy ul. Pachońskiego czy we Wrocławiu przy ul. Dożynkowej.


Źródło: Grupa Murapol

10.04.2018


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE