ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Vastint zrewitalizuje zabytkowy teren przy ulicy Garbary w Poznaniu

wykres


Vastint Poland zakupił teren starej Rzeźni Miejskiej o powierzchni blisko 5,5 hektarów w Poznaniu. Deweloper planuje przekształcić historyczny kwartał miasta w wielofunkcyjny obszar z miejscami do pracy, mieszkania oraz ogólnodostępną przestrzenią publiczną, zachowując postindustrialny styl dawnych zakładów. Przewidywana powierzchnia przyszłej zabudowy to ok. 70 000 m2.


Nieruchomość położona jest w północnej części centrum Poznania w obrębie ulic Garbary, Grochowe Łąki i Północnej. W chwili otwarcia w 1900 roku, zakłady mięsne, były jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Po II wojnie światowej obiekt został zmodernizowany, jednakże w latach 90. XX wieku produkcja została przeniesiona poza miasto. Od tego czasu budynki zakładowe stoją nie wykorzystanie. Plany inwestycyjne obecnego właściciela na nowo zdefiniują funkcje i kształt historycznego kwartału miasta.


- Wstępna koncepcja urbanistyczna zakłada połączenie współczesnych rozwiązań architektonicznych z historycznym kontekstem miejsca. Na terenie nieruchomości zachowały się zabudowania z przełomu XIX i XX wieku, m.in. hala główna, kotłownia, maszynownia, wieża wodna, z których część po rewitalizacji będzie stanowić atrakcyjną, centralną część nowego założenia. Powstanie tu ogólnodostępna przestrzeń o funkcjach handlowych i artystyczno-wystawienniczych. Pozostała część działki zostanie przeznaczona głównie na funkcje mieszkalne z elementami usług. Prace koncepcyjno-projektowe potrwają dwa lata. Mam nadzieję, że ich ostateczny kształt spotka się z przychylnym przyjęciem ze strony mieszkańców Poznania – mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.


- Inwestycje o takiej skali nie biorą się znikąd, impuls dają inwestycje miejskie. Stwarzają one warunki do realizacji takich projektów, jak zagospodarowanie terenu po Starej Rzeźni Miejskiej. Nasze działania, jako władz miasta, ukierunkowane są na powrót ludzi do centrum. Wiemy też, czego potrzebują inwestorzy, by podejmować decyzje o swoich projektach. A dzięki takim decyzjom ożywają konkretne obszary. Ten projekt przywrócić świetność historycznym budynkom. Przekształci ten obszar w intersujący architektonicznie fragment centrum, zapełniając go ludźmi – tłumaczy Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.


Vastint Poland jest częścią Grupy Vastint, międzynarodowej organizacji działającej na europejskim rynku nieruchomości od ponad 25 lat. Garbary będą trzecia inwestycją Vastint w Poznaniu. Aktualnie deweloper buduje drugi etap kompleksu biurowego Business Garden przy ul. Kolorowej oraz planuje realizację projektu mieszkaniowego Porotowo na Starołęce.


Źródło: Vastint Poland

30.04.2018


Tagi: Rzeźnia Miejska, Grabary, Poznań, transakcja, rewitalizacja


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...