ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Trendy mieszkaniowe, czyli w poszukiwaniu natury i przestrzeni

wykres


Polacy coraz częściej wybierają mieszkania trzypokojowe, które znajdują się w wygodnej lokalizacji, a przy tym w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych. O trendach na rynku nieruchomości rozmawiamy z Łukaszem Parysiem, dyrektorem Bouygues Immobilier we Wrocławiu.


Jakie są trendy na rynku nieruchomości we Wrocławiu?


Łukasz Paryś, dyrektor Bouygues Immobilier we Wrocławiu: Wyróżniającym się trendem jest dążenie do komfortowego i zdrowego trybu życia. Klienci coraz częściej wybierają inwestycje znajdujące się w pobliżu terenów zielonych, z dostępem do infrastruktury użytkowej. Dlatego bliskość parków i miejsc wypoczynku oraz rekreacji stanowi niezwykle ważną charakterystykę naszych inwestycji. Przykładem jest Villa Alouette we Wrocławiu, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Park Grabiszyński z siłownią na wolnym powietrzu, trasami biegowymi i placem zabaw. Lokalizacja jest również bardzo dużym atutem apartamentowca Jagiełły 6 we Wrocławiu. Inwestycja znajduje się w sąsiedztwie Odry i zielonych terenów, które są idealne na spędzanie czasu na świeżym powietrzu.


Jakie nieruchomości cieszą się największym zainteresowaniem?


Jak wynika z ostatnich raportów, Polacy coraz częściej i chętniej kupują mieszkania trzypokojowe. Po raz pierwszy w historii, w roku 2017 ich udział w sprzedaży przewyższył sprzedaż mieszkań dwupokojowych. Najważniejszym kryterium dla przyszłych nabywców nadal pozostaje lokalizacja i cena. Od kilku lat, nieprzerwanie 80-90% wszystkich sprzedanych przez deweloperów mieszkań stanowią te z segmentu popularnego. Od połowy 2015 roku zauważalny jest także znaczny wzrost zakupu nieruchomości pod wynajem. Głównym kryterium wyboru jest stopa zwrotu. Zgodnie z prognozami trendy i gusta dotyczące wielkości oraz lokalizacji mieszkań nie powinny ulec zmianom.


We Wrocławiu widać zaangażowanie deweloperów w rewitalizację kamienic i opuszczonych budynków. Przykładem jest kamienica z początku XX wieku przy ul. Jagiełły 6. Kto kupuje takie mieszkania? Czy to produkt inwestycyjny?


Angażując się w rewitalizację kamienic, odtwarzamy historyczną tkankę miejską i wpisujemy w nią nowe funkcje. W tym kontekście przeważają bardziej względy kulturowe i historyczne niż biznesowe. Rozebranie starych zabudowań i postawienie ich od nowa byłoby dużo tańsze. Na takie lokale w Jagiełły 6 decydują się zarówno osoby poszukujące odpowiedniego mieszkania dla siebie, których przekonuje niepowtarzalny klimat, jak i inwestorzy kupujący mieszkania na wynajem, dla których lokalizacja w centrum miasta gwarantuje stały zwrot kapitału.


Jaka jest stopa zwrotu z inwestycji w centrum miasta, np. we Wrocławiu?


Wybór odpowiedniej nieruchomości inwestycyjnej, która w dłuższej perspektywie nie straci na wartości, to jedno z największych wyzwań dla inwestorów. Decydując się na centrum miasta mogą liczyć, że mieszkania będą odporne na ewentualne wahania cenowe. W przypadku centrum Wrocławia stopa zwrotu szacowana jest obecnie na około 5,5%. To oczywiście znacznie więcej niż w przypadku lokat bankowych czy obligacji.


Źródło: PR EXPERT

09.05.2018


Tagi: trendy mieszkaniowe, Bouygues Immobilier, Łukasz Paryś


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE