ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Duża nieruchomość w Katowicach na sprzedaż

wykres


Grupa Kapitałowa Mostostal Zabrze, w ramach prowadzonego procesu reorganizacji i optymalizacji majątku Grupy, obejmującego zbycie nieprodukcyjnych i zbędnych, z punktu widzenia przyjętych celów, aktywów Grupy oraz zwiększenie wykorzystania posiadanych zasobów (m. in. poprzez integrację procesów biznesowych), a w konsekwencji ,,uwolnienie" części składników majątkowych przeznaczyła do sprzedaży nieruchomość położoną w Katowicach przy ul. Lwowskiej 38. Powierzchnia nieruchomości to łącznie 48.571 m2. Nieruchomość jest częściowo zabudowana budynkami magazynowymi (hale produkcyjne).


Doskonałe położenie nieruchomości w pobliżu węzła drogowego ul. Lwowska / Bagienna (DK 79) oraz obecne i planowane (DTŚ Wschód) skomunikowanie nieruchomości z autostradą A – 4 stwarzają możliwość zagospodarowania tej nieruchomości pod projekty związane z logistyką miejską np. projekty City Link - wielofunkcyjne parki biznesu oferujące elastyczne powierzchnie wystawienniczo-handlowe połączone z modułami magazynowymi i biurowymi.


Według raportu "Urban Logistics", międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield, w najbliższych latach znacząco wzrośnie zapotrzebowanie na powierzchnie logistyczne w największych miastach europejskich ze względu na bardzo dynamiczny rozwój sektora e-commerce. W Warszawie popyt na tego typu powierzchnie może wzrosnąć nawet o 90% - z obecnych 43 tys. m kw. do 82 tys. m kw. w 2021 roku. Pojawienie się nowego subrynku miejskich nieruchomości logistycznych jest konsekwencją dynamicznego wzrostu sprzedaży online i związaną z nią usługą ostatniej mili. Według prognoz wolumen dostaw do klientów w Europie wzrośnie do 2021 roku o 69%. Z tego względu duże miasta w Europie powinny odpowiednio przygotować się do obsługi rosnącej liczby dostarczanych przesyłek. W przyszłości sklepy internetowe i firmy dostarczające przesyłki będą zmuszone korzystać z powierzchni logistycznych w miastach, aby spełniać rosnące oczekiwania klientów w zakresie szybkości i niezawodności dostaw. Jednocześnie będą dążyły do redukcji kosztów ze względu na coraz wyższe stawki czynszu, a także rosnące ceny dostaw przesyłek.Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Piotr Podkocki tel. 512 154 032 , email. piotr.podkocki@mz.plW ramach portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej Mostostal Zabrze - przeznaczonych do sprzedaży na terenie Katowic - znajdują się również inne nieruchomości. Są to:


wykres

  • działka przy ul. Roździeńska 28 o pow. 16.629 m2, zabudowana budynkiem biurowym o pow. 650 m2 oraz

wykres

  • dwie działki przy ul. Wandy 16 – gruntowe, niezabudowane, odpowiednio o powierzchni 2 727 m2 i 3 053 m2.

Źródło: Grupa Kapitałowa Mostostal Zabrze

26.05.2018


Tagi: nieruchomość, Katowice, sprzedaż


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE