ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Cushman & Wakefield najaktywniejszy na największych rynkach regionalnych

wykres


Głównym katalizatorem rozwoju na regionalnych rynkach biurowych w Polsce jest sektor BSS, który coraz częściej pojawia się w mniejszych miastach. Najemcy nadal poszukują ciekawych alternatyw dla Warszawy, a w tej sytuacji zyskują takie miasta jak Kraków, Wrocław czy Trójmiasto. W każdym z lokalnych rynków deweloperzy prowadzą liczne inwestycje, które w odpowiedzi na rosnący popyt dostarczą dodatkową nowoczesną powierzchnię biurową.


Na biurowych rynkach regionalnych w 2017 roku międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield reprezentowała klientów w transakcjach na blisko 130 tys. mkw. Firma zajęła pozycję lidera na rynku w Krakowie, doradzając przy transakcjach obejmujących 51 400 mkw., zarówno po stronie wynajmujących jak i najemców, a także we Wrocławiu (31 300 mkw. na rzecz najemców) i w Trójmieście (łącznie 28 700 mkw. na rzecz najemców). Cushman & Wakefield jako pierwsza z międzynarodowych agencji doradczych zdecydowała się także na otwarcie swojego biura w Lublinie. Firma prowadziła również negocjacje poza głównymi rynkami biurowymi m.in. w Kielcach, Luboniu, Opolu i Rzeszowie.


- Pomimo relatywnie niedużego wzrostu podaży powierzchni biurowej we Wrocławiu w 2017 roku, w mieście pojawiają się kolejne inwestycje. Przekonały one duże organizacje do relokacji swojego biznesu do stolicy Dolnego Śląska. Duży wpływ na to miała również dobra sytuacja makroekonomiczna, szczególna atmosfera miasta i rosnące w siłę środowisko młodych firm technologicznych – powiedział Marcin Siewierski, Associate w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield. - Wierzę, że dobra koniunktura zachęci kolejne polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa do otwarcia swojego biura we Wrocławiu – dodaje Marcin Siewierski.


Trójmiasto postrzegane jest jako aglomeracja przyjazna mieszkańcom: żywa, pełna zieleni przestrzeń, ulokowana pomiędzy parkiem krajobrazowym, a pięknymi plażami zatoki gdańskiej. W ostatnich latach znacznie poprawiły się połączenia komunikacyjne z innymi regionami Polski, dlatego – jeśli chodzi o możliwość przyciągania pracowników – potencjał Trójmiasta jest ogromny. Dostrzegli to zarówno nasi klienci, których mieliśmy przyjemność reprezentować w wielu transakcjach, jak i inwestorzy. W Trójmieście, głównie w Gdańsku, powstaje 9 nowoczesnych budynków biurowych o łącznej powierzchni ok 170 000 mkw., z których większość zostanie oddana do użytku do końca 2019 roku. Zaletą Trójmiasta jest również to, że duża część biur o powierzchni klasy A znajduje się w budynkach, których wiek nie przekracza 6 lat, co sprawia, że oferują one bardzo wysoki standard – komentuje Adam Schroeder, Associate w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.


Źródło: Cushman & Wakefield

29.05.2018


Tagi: rynki regionalne, firma doradcza


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE