ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa Polnord osiągnęła ponad 84 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kwartale

wykres


W okresie styczeń - marzec 2018 r. Grupa Polnord wypracowała 84,3 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 12,9 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Tak istotny wzrost przychodów związany jest z potrojeniem - ze 109 do 323 - liczby lokali rozpoznanych w wyniku finansowym I kwartału 2018 r. Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł w I kwartale 2018 r. 12,4 mln zł, a zysk netto ukształtował się na poziomie 3,3 mln zł.


- Wyniki finansowe I kwartału br. pokazują, że założenia naszej strategii, w oparciu o które od ponad dwóch lat restrukturyzujemy Spółkę, przynoszą rzeczywiste efekty. Sukcesywnie poprawiamy dane sprzedażowe, które zaczęły być widoczne w prezentowanych obecnie wynikach finansowych. Realizując w latach 2015-2017 proces urealnienia naszego banku ziemi uwolniliśmy grunty pod budownictwo mieszkaniowe. Gdybyśmy tego nie zrobili, prowadzenie na nich projektów deweloperskich byłoby nieopłacalne. Z powodu tych historycznych zaszłości, analizując aktualny standing finansowy Polnordu i jego perspektywy, musimy patrzeć nie na rachunek wyników, lecz na realizowany przez nas cash flow. Mocne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej pozwoliły nam w I kwartale 2018 r. wypracować w tym obszarze 6,4 mln zł gotówki wobec jej blisko milionowego deficytu w tym samym okresie przed rokiem - komentuje Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord SA.


Sprzedaż netto lokali, według danych ważonych udziałem Polnord w spółkach zależnych, wyniosła w I kwartale 2018 r. 299 sztuk, wobec 336 lokali zakontraktowanych w pierwszych trzech miesiącach 2017 r. Nieznacznie niższa sprzedaż była związana z zakończeniem programu MdM.


Na koniec marca 2018 r. zadłużenie finansowe Grupy wyniosło 398,8 mln zł, co stanowi spadek o 4,7% r/r. Zmniejszenie stanu środków pieniężnych z 119,7 mln zł do 102,9 mln zł spowodowane było głównie spłatą kredytów w Getin Noble Banku (10 mln zł) oraz w BOŚ Banku (6,25 mln zł). Grupa zakończyła I kwartał z zadłużeniem finansowym netto na bezpiecznym, porównywalnym r/r, poziomie wynoszącym 295,9 mln zł.


W okresie trzech pierwszych miesięcy 2018 r. Spółka sfinalizowała sprzedaż mieszkań w inwestycji Brzozowy Zakątek w warszawskim Wilanowie. W trzech biurach sprzedaży inwestycji Studio Morena i Fotoplastykon w Gdańsku oraz Osiedla Neptun w podwarszawskich Ząbkach Polnord uruchomił wirtualne narzędzia wsparcia sprzedaży. W tej chwili trwają prace nad wprowadzeniem technologii VR w kolejnych inwestycjach Grupy Polnord. W I kwartale br. zawarta została umowa przeniesienia, w wyniku której Spółka nabyła nieruchomość przy ul. Admiralskiej w Warszawie o powierzchni 12.505 m kw. (ok. 10.000 m kw. PUM). Zakup nieruchomości pozwoli Spółce na wybudowanie 213 mieszkań oraz 228 miejsc postojowych.


25 maja 2018 r. Polnord zawarł przedwstępne umowy na zakup dwóch działek inwestycyjnych, położonych w rejonie ulicy Lazurowej, w warszawskiej dzielnicy Bemowo. Nieruchomości o powierzchni 13.329 m kw. umożliwią Spółce realizację zespołu budynków wielorodzinnych (258 lokali mieszkalnych) wraz z garażami podziemnymi (276 miejsc postojowych) o powierzchni użytkowej ok. 16.815 m kw.


Źródło: Polnord

30.05.2018


Tagi: deweloper, wyniki finansowe, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE