ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

JLL zainwestuje 100 milionów USD w technologie

wykres


JLL Spark, dywizja biznesowa firmy doradczej JLL, ogłasza stworzenie funduszu JLL Spark Global Venture Fund.


Fundusz planuje zainwestować do 100 mln USD w firmy koncentrujące się na wykorzystaniu technologii w celu ulepszenia szerokiego spektrum procesów i usług na rynku nieruchomości – od rozwoju i zarządzania budynkami, po wynajem oraz inwestowanie, przy okazji poprawiając doświadczenia użytkowników nieruchomości. Fundusz pomoże również przedsiębiorcom poprzez łączenie ich z liniami biznesowymi JLL i klientami. W ten sposób firmy będą mogły uzyskać cenne informacje zwrotne, a także dystrybuować swoje produkty.


- Sami będąc przedsiębiorcami, doskonale wiemy jak trudno jest wprowadzić nowy produkt na rynek, szczególnie w branży, która powoli przystosowuje się do nowych technologii. Dlatego też naszym celem jest współpraca z przedsiębiorcami i pomoc w korzystaniu z zasobów linii biznesowych JLL, tak aby mogli skutecznie i szybko rozwijać swoje firmy, przy okazji tworząc wartość dla klientów JLL - tłumaczy Mihir Shah, Co-CEO w JLL Spark.


Nowy Fundusz będzie koncentrować się na inwestycjach w firmy z projektami w fazach zalążkowych i klasy A, a także wybranych projektach będących w późniejszych etapach realizacji. Wartość typowej inwestycji będzie się wahać od kilku tysięcy do kilku milionów USD. JLL Spark skupi swoją uwagę na start-upach technologicznych oferujących produkty, które mogą pomóc klientom inwestycyjnym JLL oraz najemcom, lub które mogą służyć liniom biznesowym JLL w lepszym świadczeniu swoich usług. Fundusz jest również zainteresowany spółkami tworzącymi oparte na technologiach nowe modele biznesowe w tradycyjnych obszarach serwisowych JLL lub tymi, które pomogą rozwinąć usługi JLL na nowe segmenty klientów.


- Stworzenie funduszu za pośrednictwem JLL Spark pozwala nam w dalszym ciągu stać na czele branży nieruchomości, umożliwiając realizację najlepszych pomysłów z obszaru PropTech. Uzupełnia to również i rozszerza nasze obecne inwestycje o innowacyjne rozwiązania cyfrowe, które stanowią podstawę naszej wizji rozwoju oraz realizacji celów naszych klientów - powiedział Christian Ulbrich, Globalny Dyrektor Zarządzający w JLL


- Inwestycja 100 milionów USD w globalny fundusz proptechowy to bardzo ciekawy i istotny krok – przy tempie zmian technologicznych zarówno same nieruchomości jak i usługi w sektorze nieruchomości będą bardzo ewoluować, a dzisiejszy sposób świadczenia usług będzie coraz bardziej oparty na technologiach. Dobrze, że JLL inwestuje spore pieniądze w tym zakresie – w mojej ocenie to niezbędne do dalszego rozwoju jakości usług świadczonych przez firmę, a przez to i samej firmy. Przyszłość firm doradczych na rynku nieruchomości to firmy technologiczne działające w sektorze nieruchomości, a JLL ma ambicje bycia liderem w tym obszarze - podsumowuje Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.


Źródło: JLL

06.06.2018


Tagi: JLL Spark Global Venture Fund, fundusz, nowe technologie


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...