ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Nowe życie przedwojennego biurowca na warszawskiej Woli

wykres


Przedwojenny modernistyczny biurowiec projektu Lacherta i Szanajcy na warszawskiej Woli zmienia swoje oblicze. Obecnie prowadzone są tam prace zarówno przy elewacji jak i wewnątrz budynku. Zabytkowa budowla zostanie połączona z dwoma nowoczesnymi budynkami biurowymi, które będą składać się na kompleks Wola Retro – najnowszą inwestycję LC Corp SA, której oddanie planowane jest na lipiec 2019 roku.


Charakterystyczny, istniejący już czterokondygnacyjny budynek powstały w latach 30-tych XX wieku jest modernizowany i adaptowany do współczesnych standardów obiektu biurowo - usługowego. Zostanie on skomponowany z dwoma nowymi budynkami biurowymi klasy A, które będą miały odpowiednio 9 i 14 kondygnacji oraz 2 kondygnacje podziemne. Przestrzeń pomiędzy budynkami będzie niezadaszonym dziedzińcem zamkniętym przeszklonym dwukondygnacyjnym holem wejściowym.


- Aby dostosować przedwojenny budynek do obecnych standardów, konieczna jest częściowa rozbiórka konstrukcji murowych i żelbetowych. Demontowane są stare drzwi i okna, trwają też prace elewacyjne. W podziemiach budynku izolowane są posadzki i ściany. Prowadzone są też prace instalacyjne i przyłączeniowe. W kolejnym etapie postawione zostaną konstrukcje wzmacniające budynek, wstawione będą też nowe drewniane okna a robotnicy będą kontynuować prace przy elewacji. Prowadząc prace musimy ściśle trzymać się wymogów konserwatora zabytków, pamiętając, że przedwojenny biurowiec w 2012 roku został wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Budynek po modernizacji będzie pełnowartościowym biurowcem klasy A, o niespotykanym na rynku nieruchomości biurowych charakterze. Powierzchnia najmu w modernizowanym budynku będzie wynosić 6 620 m2, natomiast na kondygnacjach 2,3,4 powstanie unikalna przestrzeń biurowa, gdzie wnętrza historycznego budynku będą się łączyć z wnętrzami nowoczesnego biurowca - mówi Izabela Miśta, Manager ds. Najmu, LC Corp SA.


Jednocześnie prowadzone są prace przy budowie nowego biurowca. Ekipy budowlane są już na etapie konstrukcji pierwszego piętra w budynku nowo powstającym. W kolejnym etapie planowane jest wniesienie konstrukcji kolejnych pięter.


wykres


Modernizowany przedwojenny budynek został zaprojektowany przez duet polskich architektów: Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcę. Obiekt powstał w 1939 roku i przez dziesięciolecia pełnił funkcję biurowo-magazynową jako „Centrala Zaopatrywania Instytucji Ubezpieczeń Społecznych”. Jego charakterystyczne dla ówczesnej epoki zaokrąglone ściany szczytowe i betonowy dach w formie kolebek stworzą wspaniałe otoczenie dla nowych elewacji. Autorami projektu modernizacji i budowy dwóch przylegających budynków są architekci z APA Kuryłowicz & Associates: prof. dr hab. Ewa Kuryłowicz oraz Piotr Żabicki, Jakub Lewkowicz i Agnieszka Piotrowska. Realizacje pracowni Kuryłowicz&Associates były wielokrotnie nagradzane w kraju i za granicą.


Wola Retro, najnowsza inwestycja LC Corp SA zlokalizowana jest w jednej z najbardziej atrakcyjnych części Woli, w bliskiej odległości węzłów komunikacyjnych i głównych arterii stolicy. Co ważne, w odległości 150 metrów powstaje nowa stacja metra „Płocka”, której oddanie do użytku jest planowane na II kwartał 2019 roku, czyli tuż przed oddaniem do użytkowania inwestycji Wola Retro. Będzie to ogromnym atutem dla przyszłych najemców biurowca oraz ich pracowników.


Źródło: LC Corp SA

06.06.2018


Tagi: biurowiec, Wola Retro, rewitalizacja


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

GALA PRZEMYSŁOWA

foto

Największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie sektora TSL i produkcji w Polsce...