ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Murapol wybuduje osiedle na wrocławskim Brochowie

wykres


Grupa Murapol, w ramach segmentu deweloperskiego prowadzonej działalności, podpisała 4 umowy przedwstępne dotyczące zakupu bezpośrednio sąsiadujących nieruchomości o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 2,3 ha, zlokalizowanych przy ul. Konduktorskiej we Wrocławiu. Drugimi stronami transakcji, które łącznie opiewają na kwotę 8,1 mln zł brutto, są osoby fizyczne. Na zakontraktowanym gruncie Grupa zamierza zrealizować projekt deweloperski obejmujący 350 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 14,8 tys. mkw.


Zawarcie umów przyrzeczonych dot. zakupu zakontraktowanych nieruchomości nastąpi do dnia 14 grudnia 2020 roku, po uprzednim spełnieniu warunków zawieszających, w tym, w szczególności po uzyskaniu przez Grupę Murapol prawomocnego pozwolenia na budowę projektu deweloperskiego zgodnego z jej planami inwestycyjnymi.


- Zakontraktowany grunt wpisuje się w nasz model działalności polegający na wyszukiwaniu atrakcyjnych inwestycyjnie nieruchomości i stałym powiększaniu aktywnego banku ziemi. Taka strategia umożliwia nam realizację założonego wcześniej pipeline’u. Szczególnie satysfakcjonuje nas fakt, iż w obecnej niełatwej sytuacji na rynku gruntów, kiedy większość deweloperów narzeka na zawyżone ceny, my dzięki systemowym działaniom akwizycyjnym jesteśmy w stanie wyszukiwać działki atrakcyjne zarówno pod względem lokalizacyjnym, jak i cenowym. Uzyskana w tej transakcji kwota 547 zł/PUM stanowi niecałe 55 proc. średniej stawki rynkowej, podawanej przez instytucje badawcze dla dzielnicy Krzyki w stolicy Dolnego Śląska, w której zlokalizowana jest przedmiotowa nieruchomość – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A. – Dobra cena idzie w parze z dużym nakładem pracy, jaki będziemy musieli włożyć w regulowanie procedur administracyjnych poprzedzających uruchomienie inwestycji na zakontraktowanym gruncie. Niemniej jednak jesteśmy o to spokojni, gdyż bazując na doświadczeniu zdobytym podczas wieloletniej obecności na wrocławskim rynku mieszkaniowym, jesteśmy przekonani, że uda nam się je sprawnie sfinalizować – dodaje Nikodem Iskra.


Grupa Murapol realizuje inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu od 11 lat. W tym czasie oddała do dyspozycji mieszkańców blisko 1,5 tys. lokali, w których zamieszkało ponad 4,4 tys. osób. Największym, zrealizowanym dotychczas projektem, pod względem liczby lokali oraz zainteresowania wrocławian, jest osiedle Mała Toskania, które powstało przy ul. Buforowej w sąsiedztwie zakontraktowanego gruntu przy ul. Konduktorskiej.


Źródło: Grupa Murapol

15.06.2018


Tagi: działki inwestycyjne, transakcja, ul. Konduktorska, Brochów, Wrocław


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

GALA PRZEMYSŁOWA

foto

Największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie sektora TSL i produkcji w Polsce...