ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Grupa Murapol sfinalizowała zakup nieruchomości przy London Road w Edynburgu

wykres


Grupa Murapol zawarła umowę przyrzeczoną dotyczącą zakupu działki o powierzchni ok. 0,1 ha zlokalizowanej w centrum Edynburga, przy London Road. Kontrakt opiewa na kwotę 900 tys. funtów netto. Na zakupionym gruncie zostanie zrealizowany projekt deweloperski obejmujący 5-kondygnacyjny budynek z 30 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 2,1 tys. mkw.


Podpisana umowa jest następstwem zawartej w kwietniu ubiegłego roku przedwstępnej umowy dot. zakupu wspomnianej nieruchomości oraz spełnienia się warunków zawieszających, w tym m.in. uzyskania z końcem maja br. pozwolenia na budowę zaprojektowanej na tym terenie inwestycji.


- Proces budowania aktywnego banku ziemi w Grupie Murapol przebiega w dwóch etapach. W pierwszym kroku kontraktujemy warunkowymi umowami przedwstępnymi grunty, których zakup finalizujemy dopiero po uregulowaniu wszystkich formalności niezbędnych do uruchomienia procesu realizacji inwestycji. Taki model sprawdza się w działalności zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zakontraktowane kilkanaście miesięcy temu grunty, takie jak ten przy London Road, są finalnie nabywane po cenach znacznie niższych niż obecnie obowiązujące, a dodatkowo w efekcie uregulowanych procedur administracyjnych, w momencie zakupu wykazują znacznie zwyżki wartości w stosunku do cen nabycia – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.


Nieruchomość przy London Road posiada bardzo atrakcyjną lokalizację. Jest położona 10 minut drogi pieszo od budynku Parlamentu Szkocji oraz 20 minut od Princes Street, głównej ulicy stolicy Szkocji. Ze względu na bliskość ścisłego centrum miasta, terenów rekreacyjnych, takich jak Holyrood Park czy Lochend Park oraz bogatą infrastrukturę handlowo-usługową, okolica ta uznawana jest za atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w dużym zainteresowaniu tą lokalizacją wśród tamtejszych deweloperów. Potencjał inwestycyjny tej części miasta zwiększy także planowana w ciągu najbliższych 5 lat jej gruntowna przebudowa.


W Edynburgu, poza zakupioną nieruchomością przy London Road, Murapol posiada także zakontraktowany grunt przy Ferry Road z uzyskanym pozwoleniem na budowę obejmującym część zamierzenia inwestycyjnego Grupy. Obecnie Grupa pracuje nad uregulowaniem formalności dotyczących pozostałej części zaplanowanego projektu, który zakłada budowę ok. 20 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 2 tys. mkw.


Ponadto, Grupa Murapol posiada już pozwolenie na budowę inwestycji przy Am Luckefeld w Berlinie, a w chwili obecnej opracowuje jej projekty wykonawcze. Na zaawansowanym etapie w regulowaniu formalności administracyjnych jest także druga niemiecka inwestycja w Zossen.


Źród6o: Grupa Murapol

15.06.2018


Tagi: Edynburg, inwestycja mieszkaniowa, transakcja, grunt


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...