ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Ronson rozpoczął proces przeniesienia siedziby do Polski

wykres


Zarząd Ronson Development, przy poparciu rady nadzorczej, podjął decyzję o rozpoczęciu procedury przeniesienia siedziby Spółki z Holandii do Polski. Krok ten zwiększy efektywność funkcjonowania grupy oraz przyniesie wymierne korzyści Spółce i jej akcjonariuszom.


– Przeniesienie siedziby do Polski to naturalny krok dla Ronsona. Nasza działalność operacyjna koncentruje się bowiem wyłącznie na polskim rynku – to tu realizujemy wszystkie nasze inwestycje, nasze główne biuro mieści się w Warszawie, a także akcje i obligacje naszej spółki notowane są w Warszawie. Przeniesienie siedziby zwiększy przejrzystość i zmniejszy biurokrację – oznacza brak podwójnego prawodawstwa czy ładu korporacyjnego. Będzie to korzystne dla każdej ze stron: Spółki, akcjonariuszy i obligatariuszy – powiedział Nir Netzer, prezes Ronson Development.


– Przeniesienie siedziby z Holandii do Polski pozwoli też znacząco ograniczyć wydatki administracyjne. Szacujemy, że roczne oszczędności z tego tytułu mogą wynieść około 200 tys. euro. Jest to zatem wymierna korzyść dla Spółki, która będzie w pełni widoczna w naszych wynikach finansowych począwszy od 2019 roku – dodał Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy Ronson Development.


Wcześniej w ramach procesu przeniesienia siedziby do Polski Spółka została przekształcona w spółkę europejską (societas europaea), a jej nazwa zmieniona z Ronson Europe N.V. na Ronson Development SE. Obecna decyzja przybliża spółkę do docelowego przeniesienia jej rejestrowej siedziby do Warszawy. Decyzja ta będzie wymagała jeszcze zatwierdzenia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy. Zarząd przewiduje, że nastąpi to do września br.


Źródło: Ronson Development

03.07.2018


Tagi: deweloper, siedziba


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...