ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Victoria Dom zwiększa sprzedaż mieszkań w II kwartale

wykres


Wiodący warszawski deweloper w drugim kwartale br. sprzedał 181 mieszkań, czyli o 24% więcej niż rok wcześniej. W ujęciu wartościowym dynamika była jeszcze wyższa i wyniosła 45%. Zarząd Victoria Dom zakłada utrzymanie dobrej koniunktury na rynku co najmniej do końca przyszłego roku. W bieżącym kwartale zamierza wprowadzić do oferty kolejne cztery projekty w różnych dzielnicach Warszawy.


Firma Victoria Dom, jeden z największych warszawskich deweloperów działający na rynku od 20 lat, w drugim kwartale br. sprzedała 181 mieszkań. To o 24% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku kiedy zakontraktowano 146 lokali. Pod względem wartości uzyskano jeszcze wyższą dynamikę, bo na poziomie aż 45%. Od kwietnia do czerwca br. wartość sprzedanych mieszkań wyniosła 59,2 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej było to 40,9 mln zł.


- Popyt na nowe mieszkania na rynku warszawskim utrzymuje się cały czas na dobrym poziomie. Wzrost gospodarczy, niskie stopy procentowe oraz brak stabilnych alternatyw inwestycyjnych ciągle stymuluje rynek do zakupów inwestycyjnych. Wykorzystujemy dobrą koniunkturę zwiększając liczbę sprzedanych mieszkań w ujęciu rok do roku. Pod względem wartościowym w minionym okresie osiągnęliśmy jeszcze wyższą dynamikę, co jest głównie efektem wzrostu cen mieszkań. Klienci akceptują wyższe ceny, które w dużej mierze spowodowane są rosnącymi kosztami materiałów budowalnych oraz wyższymi kosztami robocizny - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.


- Zakładamy, że sytuacja na rynku w kolejnych okresach będzie stabilna. Dobrą koniunkturę przewidujemy co najmniej w perspektywie najbliższych 4-6 kwartałów. Będziemy odpowiadać na wysoki popyt szeroką i atrakcyjną ofertą w konkurencyjnych cenach. Mamy w przygotowaniu wiele ciekawych nowych projektów, które będą realizowane w ramach posiadanego banku ziemi. W bieżącym kwartale zamierzamy wprowadzić do oferty cztery nowe inwestycje zarówno po lewej i po prawej stronie Warszawy – dodał Waldemar Wasiluk.


Przez pierwszych sześć miesięcy tego roku deweloper wprowadził do sprzedaży 685 mieszkań w ramach sześciu nowych projektów realizowanych na terenie Warszawy. Dwie inwestycje: Viva Garden 7 oraz Viva Garden 8, powstają na Białołęce przy ulicy Białołęckiej. Kolejne dwie to osiedle Mieszko 2 i Mieszko 3, które są budowane na Pradze Południe przy ulicy Chrzanowskiego. Z kolei Osiedle Nova Ochota zlokalizowane jest przy ulicy M. Flisa w pobliżu warszawskiego Rakowca, a Ursus Factory 2 powstaje przy ulicy Traktorzystów na terenie Ursusa.


Źródło: Victoria Dom

03.07.2018


Tagi: deweloper, wyniki finansowe, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Kinnarps Polska uruchamia wyprzedaż mebli biurowych poprzez sklep internetowy...

GALA PRZEMYSŁOWA

foto

Największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie sektora TSL i produkcji w Polsce...