ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Nowy właściciel i zarządca Galerii Malta w Poznaniu

wykres


Balmain Asset Management i BSC Real Estate Advisors zostali wyznaczeni odpowiednio jako nowy Asset Manager i Property Manager Galerii Malta w Poznaniu, zastępując firmę NEINVER, czołowego inwestora, dewelopera i operatora centrów outlet w Europie oraz lidera rynku w Hiszpanii i Polsce. Galeria Malta - należąca do spółki, której współwłaścicielem był NEINVER - została sprzedana nowemu inwestorowi. Firmy nie ujawniają wartości zawartego kontraktu.


Galeria Malta to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Poznaniu. Na 54 000 m² powierzchni handlowej gromadzi 160 salonów i punktów usługowych wielu marek lokalnych i światowych, z segmentu mid-mass market i premium.


Centrum wyróżnia wyjątkowe położenie w bezpośrednim sąsiedztwie terenów rekreacyjnych poznańskiej Malty, spektakularna strefa restauracyjna z widokiem na Jezioro Maltańskie oraz bogata oferta sportowo-rozrywkowa. W Galerii Malta swoje miejsce znalazły: 10-salowe Multikino, największy w Poznaniu klub squasha, dwa escape room’y, Poznańska Szkoła Akrobatyki i klub fitness.


W tegorocznym badaniu ekspertów rynku nieruchomości handlowych, podobnie jak w poprzednich latach, Galeria Malta zajęła czołowe miejsce jako centrum przyjazne rodzinom z dziećmi. Poznańskie centrum powstało w 2009 roku. NEINVER wybudował obiekt i zarządzał nim przez ostatnie 9 lat. Firma, zarządzająca obecnie 16 centrami outlet w Europie, o łącznej powierzchni handlowej 319 300 m², zamierza w wyznaczonym przez siebie czasie podwoić obecne portfolio. Działania biznesowe w Polsce koncentrować będzie na segmencie centrów wyprzedażowych.


- Konsekwentnie pracujemy nad rozwojem centrów FACTORY w Polsce we wszystkich ważnych obszarach. Modernizujemy wnętrza, wprowadzamy do portfolio nowe marki i poszerzamy pakiet usług dodatkowych, aby zachować jak najlepsze standardy” - mówi Bożena Gierszewska-Mroziewicz, Country Head NEINVER w Polsce. „Bacznie obserwujemy rynek, ale nie wykluczamy nowych przedsięwzięć - dodaje.


Nowy właściciel Galerii Malta powierzył usługi z obszaru asset managementu firmie Balmain Asset Management. Za zarządzanie obiektem, project management, a także marketing i najem odpowiadać będzie firma BSC Real Estate Advisors. Balmain i BSC to wiodące firmy doradcze na polskim rynku nieruchomości handlowych, posiadające szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie w zakresie kreowania i realizacji skutecznych strategii zarządzania aktywami oraz planów naprawczych dla polskich centrów handlowych.


Źródło: NEINVER, Balmain Asset Management i BSC Real Estate

18.07.2018


Tagi: Galeria Malta, transakcja, zarządca


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Miejsca pracy zmieniają się dynamicznie. Postawy i wartości młodszych pokoleń zmieniają...