ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Union Investment Real Estate podsumowuje pierwsze półrocze 2018 w Polsce

wykres


W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 roku Union Investment zawarł lub przedłużył umowy najmu na 242 000 m2 powierzchni w segmencie nieruchomości komercyjnych. Polska z umowami na 31 500 m2 była najsilniejszym rynkiem po Niemczech – rodzimym rynku Union Investment. Ponad połowa umów w naszym kraju dotyczyła najmu biur we flagowych obiektach funduszu – Horizon Plaza i Zebra Tower w Warszawie, Dominikańskim we Wrocławiu i Maratonie w Poznaniu.


W Polsce Union Investment podpisał w pierwszym półroczu umowy najmu lub jego przedłużenia na 16 500 m2 powierzchni biurowej. Do największych transakcji należała umowa z mBankiem (4700 m2) w biurowcu Zebra Tower oraz zwiększenie o 1000 m2 powierzchni zajmowanej w Horizon Plaza przez firmę ProData Consult, świadczącą usługi z zakresu konsultingu IT.


Wśród wszystkich umów najmu zawartych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 roku przez Union Investment Real Estate, ponad połowa dotyczyła biur. W skali globalnej fundusz zawarł lub przedłużył umowy dla 140 000 m2 powierzchni biurowej.


Drugim pod względem wielkości segmentem były powierzchnie handlowe – podpisano lub przedłużono umowy najmu 83 500 m2, w tym 15 000 m2 w Polsce. Największe umowy w centrach handlowych dotyczyły Riviery w Gdyni (m.in. przedłużenie najmu przez marki Tommy Hilfiger i Guess), Manufaktury w Łodzi (m.in. przedłużenie umowy przez United Colors of Benetton) i Magnolii Park we Wrocławiu (m.in. nowy salon marki Zara).


Największym rynkiem dla Union Investment są Niemcy, które odpowiadały za około połowę podpisanych umów najmu. Na pozostałych rynkach europejskich podpisano ponad jedną trzecią umów, a dalsze 15% transakcji miało miejsce w krajach poza Europą.


Zdecydowana większość powierzchni wynajętych w pierwszym półroczu 2018 roku (158 000 m2) była wykorzystywana wcześniej przez tych samych najemców, którzy zdecydowali się na przedłużenie umowy. Z kolei 84 000 m2 było objętych nowymi umowami najmu. Obecnie wskaźnik wynajęcia obiektów należących do aktywnie zarządzanych funduszy Union Investment wynosi 96,6%.


Źródło: Union Investment Real Estate GmbH

26.07.2018


Tagi: nieruchomości komercyjne, powierzchnie komercyjne, najem


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE