ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

III etap inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia w Łodzi

wykres


Kolejne mieszkania trafiły do oferty flagowego łódzkiego projektu nieruchomościowego Grupy Murapol, Murapol Nowa Przędzalnia, realizowanego na terenie dawnej fabryki włókienniczej przy ul. Wróblewskiego. W ramach trzeciego etapu inwestycji zostało udostępnionych 336 lokali o łącznej powierzchni użytkowej sięgającej ponad 15 tys. mkw., które powstaną w czterech 7-kondygnacyjnych budynkach z garażami podziemnymi. Obecnie Grupa jest w trakcie realizacji 4 budynków w ramach dwóch pierwszych etapów inwestycji, która docelowo obejmie 18 obiektów z ponad 1,8 tys. mieszkań.


Inwestycja Murapol Nowa Przędzalnia zlokalizowana jest na nieruchomości, na której na przełomie XIX i XX wieku działała fabryka włókiennicza Allarta i Rousseau, zajmująca się produkcją wełnianej przędzy czesankowej. Po dawnym zakładzie pozostała zabytkowa wieża fabryczna oraz budynki kotłowni i blacharni, które zostaną odrestaurowane i adaptowane na lokale handlowo-usługowe. Z kolei nowe budynki mieszkalne, z charakterystyczną ceglaną elewacją, będą swoją architekturą nawiązywały do historii tej części miasta. Docelowo cała inwestycja obejmie 9 etapów, w ramach których powstanie osiedle z 18 budynkami dla ok. 5,4 tys. osób, z placami zabaw, strefami zieleni oraz punktami handlowo-usługowymi.


Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment doradczo-wykonawczy holdingu Murapol.Źródło: Murapol

27.07.2018


Tagi: inwestycja mieszkaniowa, Murapol Nowa Przędzalnia, Łódź


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

GALA PRZEMYSŁOWA

foto

Największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie sektora TSL i produkcji w Polsce...