ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Europa Capital i White Star Real Estate sprzedały Małachowski Square

wykres


Europa Capital i White Star Real Estate sfinalizowały sprzedaż zlokalizowanego w centrum Warszawy projektu biurowego Małachowski Square na rzecz Generali Real Estate, w imieniu funduszu GEIH Grupy Generali.


Malachowski Square to zrewitalizowana historyczna kamienica o powierzchni 14,5 tys., łącząca tradycyjną architekturę z najnowocześniejszymi standardami projektowania powierzchni biurowych. Budynek położony jest blisko Parku Saskiego i Placu Piłsudskiego między biznesowym centrum Warszawy a Starym Miastem. Nieruchomość jest w 92% wynajęta przez prestiżowych najemców, w tym między innymi międzynarodową kancelarię prawniczą K&L Gates, globalną firmę private equity CVC Capital Partners, kancelarię prawną WBK, jedna z najszybciej rozwijających się agencji PR, Solski Communication, oferującą przestrzenie cooworkingowe firmę Solution Space i niemiecki bank Berlin Hyp. Dodatkowo na parterze zrewitalizowanej dawnej kamienicy hrabiego Raczyńskiego znajduje się szeroka gama usług, w tym restauracja Informal Kitchen, atelier krawieckie D’senis oraz salon holistycznego SPA MAE. Niebawem otwarte zostaną dwa dodatkowe lokale gastronomiczne.


Budynek oferuje najwyższą jakość powierzchni biurowej klasy A, w jednej z najpiękniejszych zabytkowych kamienic Warszawy w samym sercu miasta. W ciągu niespełna dwóch lat poziom wynajęcia wzrósł z 30% do ponad 90%. White Star Real Estate, który jest odpowiedzialny za komercjalizację całego projektu, jest w trakcie finalizacji kolejnych umów najmu na ostatnie wolne powierzchnie w budynku. Do tej pory właścicielami i inwestorami w formie Joint Venture byli Europa Capital wraz z White Star Real Estate, który jednocześnie odpowiadał za zarządzanie i asset management całego projektu.


Robert Martin, Founding Partner w Europa Capital: - Apetyt inwestorów na Malachowski Square był wyjątkowo silny, co było spowodowane nie tylko doskonałą jakością budynku, ale także perspektywą długoterminowych dochodów uzyskanych z umów najmu. Wraz z naszym partnerem udało nam się rozwiązać trudną sytuację inwestycji sprzed paru lat i uczynić z Malachowski Square przykład profesjonalnie zarządzanej, luksusowej powierzchni biurowej, która dziś, postrzegana jest powszechnie za jeden z najlepszych budynków biurowych w Warszawie.


Brian Patterson, założyciel White Star Real Estate: - Cieszymy się, że wraz Europa Capital udało nam się zainwestować w tak wyjątkową nieruchomość jak Malachowski Square. Wysoki standard tego prestiżowego budynku i renomowani najemcy, których dzięki efektywnemu procesowi wynajmu udało nam się przyciągnąć, a także rosnąca atrakcyjność warszawskiego rynku dla europejskich inwestorów, znalazła odzwierciedlenie w wycenie nieruchomości.


James Pennington, Director Asset Management w Europa Capital: - Lista najemców chętnych do wynajęcia przestrzeni była długa. W trosce o jakość i prestiż inwestycji starannie selekcjonowaliśmy najemców, wybierając takich, którzy podkreślą najwyższy standard budynku. Cieszymy się, że nasze starania o stworzenie ekskluzywnej, biurowej inwestycji okazały się efektywne i tak silnie przyciągnęły inwestorów instytucjonalnych.


Źródło: Europa Capital i White Star Real Estate

31.07.2018


Tagi: Małachowski Square, transakcja


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE