ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Wyniki finansowe Lokum Deweloper po I półroczu 2018 r.

wykres


W I półroczu 2018 r. Grupa Lokum Deweloper rozpoznała w wyniku finansowym 24 lokale z projektów zakończonych w 2017 r., odnotowując 13,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i stratę netto 7,6 mln zł.


Zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji większość lokali zostanie przekazana Klientom i ujęta w wyniku finansowym w drugiej połowie roku. Potencjał rozpoznań na 2018 r. obejmuje 973 lokale. Na koniec czerwca został zrealizowany już w 84%.


- Wynik finansowy I półrocza 2018 r. jest ściśle związany z harmonogramem realizacji inwestycji – podobnie jak w zeszłym roku kumulacja odbiorów zaplanowana jest na III i IV kwartał. Jeszcze w sierpniu planujemy rozpocząć przekazywanie mieszkań z etapów IIb i Va osiedla Lokum Victoria we Wrocławiu oraz lokali z pierwszego etapu osiedla Lokum Siesta w Krakowie. W kolejnych miesiącach oddamy do użytkowania pierwszy etap osiedla Lokum Vista w Krakowie oraz lokale z kolejnych dwóch etapów osiedla Lokum Victoria we Wrocławiu – mówi Bartosz Kuźniar, Prezes Zarządu Lokum Deweloper.


Model biznesowy Lokum Deweloper zakłada prowadzenie projektów deweloperskich w roli generalnego wykonawcy, co umożliwia kontrolę i optymalizację kosztów, skrócenie czasu realizacji i zapewnienie najwyższej jakości prowadzonych inwestycji. Stabilna sytuacja finansowa pozwala Spółce na budowę większości inwestycji ze środków własnych, przy nieznacznym udziale finansowania zewnętrznego.


- Mimo zauważalnych trudności na rynku deweloperskim, braku wykwalifikowanej siły roboczej czy deficytu materiałów budowlanych, nasze projekty powstają zgodnie z założonymi terminami. Wkrótce rozpoczniemy kilkumiesięczny cykl odbiorów lokali zrealizowanych w tym roku, co umożliwi nam rozpoznanie ich w wyniku finansowym 2018 r. – mówi Prezes Kuźniar.


W pierwszych dwóch kwartałach 2018 r. Spółka sprzedała 531 lokali, co w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, daje wzrost o 21%. W tym czasie podpisano łącznie 699 umów rezerwacyjnych, przedwstępnych i deweloperskich, odnotowując wzrost r/r o 11% (628 umów w 2017 r.).


- Osiągnięty poziom sprzedaży jest zgodny z naszymi prognozami. Klienci poszukują dobrze zlokalizowanych inwestycji o podwyższonym standardzie, dlatego nasze osiedla cieszą się dużym zainteresowaniem. Pomimo wzrostu cen, planujemy w tym roku wypracować wynik zbliżony do zeszłorocznego, czyli przekroczyć poziom 1000 sprzedanych lokali – dodaje Prezes Kuźniar.


Źródło: Lokum Deweloper

08.08.2018


Tagi: deweloper, wyniki finansowe, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE