ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Bardzo udany lipiec dla Victoria Dom

wykres


Narastająco od początku roku Victoria Dom zakontraktowała 475 lokali, czyli nieco więcej niż rok wcześniej. W samym lipcu warszawski deweloper uzyskał bardzo dobry wynik sprzedając blisko 100 mieszkań. Zarząd Victoria Dom podkreśla, że koniunktura na rynku jest cały czas bardzo dobra i podtrzymuje plany tegorocznej sprzedaży na poziomie około 1000 mieszkań.


Spółka Victoria Dom przez pierwszych siedem miesięcy tego roku zakontraktowała 475 mieszkań, czyli o 1,5% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku (468). Wartość zakontraktowanych lokali była o 8% wyższa niż rok wcześniej. W samym lipcu wiodący deweloper działający na terenie aglomeracji warszawskiej zawarł umowy na sprzedaż blisko 100 mieszkań.


- Koniunktura na rynku warszawskim jest cały czas bardzo dobra. Osiągamy jednocześnie bardzo dobre wyniki sprzedaży. Na początku tego roku wprawdzie mieliśmy do czynienia z lekkim spowolnieniem kontraktacji spowodowanym ograniczoną ofertą mieszkań, ale po wprowadzeniu w ostatnich miesiącach do sprzedaży kilku nowych projektów odzyskujemy wcześniejszą dynamikę wzrostu. Po bardzo udanym lipcu przekroczyliśmy, w ujęciu narastającym, poziom zawartych umów w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.


Ze względu na rosnące w tym roku ceny materiałów budowlanych oraz koszty pracy rosną również nieco ceny mieszkań. - Nie stanowi to problemu. Wzrost cen mieszkań z jakim mamy do czynienia w ostatnim czasie jest i będzie kompensowany dopasowaniem finalnego produktu do potrzeb i możliwości klientów. Porównując dane sprzedażowe z minionym rokiem należy też pamiętać o bardzo wysokiej bazie, ponieważ kontraktacja była wówczas wspierana przez kończący się program rządowy MdM. Obecnie problemem dla branży są natomiast przedłużające się procedury administracyjne. W naszym przypadku powoduje to średnie opóźnienie wprowadzenia projektów do realizacji o około 6 miesięcy. To też było przyczyną ograniczonej oferty na początku roku – podkreślił Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.


W ostatnim czasie Victoria Dom wprowadziła do oferty nowe projekty oraz uruchomiła realizację kolejnych etapów popularnych i cenionych przez klientów inwestycji. Najnowszym przedsięwzięciem jest Osiedle Classic VII, które dostarczy 74 ustawnych i wygodnych mieszkań o powierzchni od 30 do 65 m2. Ceny w tej inwestycji zaczynają się od 6390 zł/m2. Victoria Dom, jako jeden z niewielu deweloperów w Warszawie, oferuje mieszkania w cenie poniżej 6 tysięcy złotych za metr – taką ofertę klienci znajdą na osiedlu Viva Garden, gdzie mieszania 3 i 4 pokojowe można kupić za 5990 zł/m2 a dwa pokoje za 223 tysiące złotych. - Przygotowujemy bardzo dobre produkty dopasowane do oczekiwań klientów. Osiedla powstają w świetnie skomunikowanych lokalizacjach, a wszystkie inwestycje są realizowane w dobrym standardzie i konkurencyjnych cenach. Analizując dotychczasową sprzedaż, posiadaną ofertę w sprzedaży oraz planowane nowe projekty podtrzymujemy tegoroczny plan kontraktacji na poziomie około 1000 mieszkań – dodała Anna Tokarska, Dyrektor Sprzedaży. W 2017 roku spółka sprzedała 808 lokali.


Źródło: Ceetrus Polska

13.08.2018


Tagi: deweloper, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE