ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Warszawski rynek mieszkań wciąż na stabilnym poziomie

wykres


Mimo nieoczekiwanych spadków sprzedaży w II kw. 2018 r. u największych giełdowych deweloperów, sytuacja w stolicy jest stabilna. Wg najnowszego raportu podażowego za II kw. 2018 r., przygotowanego przez ekspertów portalu RynekPierwotny.pl, warszawski rynek mieszkaniowy odnotował wzrost oferty dostępnych mieszkań, przy jednoczesnym niewielkim osłabieniu popytu.


Szybkie wzrosty cen mieszkań

W II kw. 2018 roku warszawski rynek mieszkaniowy odznaczał się wzrostem podaży ofert o 2% oraz podwyżką średniej ceny ofertowej 1 mkw. Obecnie średnia cena za mkw. na największym rynku pierwotnym w Polsce wynosi ok. 8 110 zł/mkw. (w I kwartale - 7 860 zł). Tak, jak na pozostałych krajowych rynkach nieruchomości głównymi przyczynami szybkich wzrostów cen mieszkań w Warszawie są problemy z pozyskiwaniem nowych gruntów pod budowę inwestycji, rosnące ceny materiałów budowlanych oraz wykonawstwa.


Ekskluzywne Śródmieście i Żoliborz

Oferta najbardziej ekskluzywnych lokali powiększyła się najbardziej na terenie Śródmieścia i Żoliborza. Wśród żoliborskich nowych mieszkań aż 99% z nich kosztuje ponad 8 500 zł/mkw. W centralnej dzielnicy Warszawy pod koniec czerwca br. aż 35% lokali deweloperskich miało cenę ponad 1 mln złotych, co w dalszym ciągu daje Śródmieściu pozycję lidera wśród dzielnic posiadających najdroższe i największe mieszkania na rynku pierwotnym.


Najtańsze warszawskie dzielnice

Osoby szukające własnego lokum w Warszawie z ceną ofertową do 6 500 zł/mkw. powinny zainteresować się Białołęką, Rembertowem oraz Wesołą. To właśnie w tych dzielnicach mieszkania drożeją najwolniej, a główną przeszkodą do podwyżek cen mieszkań są w dużej mierze możliwości finansowe klientów firm deweloperskich. Popularne wśród mniej zamożnych klientów są również Ursus i Bielany. W tej ostatniej dzielnicy odnotowano znaczący spadek średniej ceny mkw. względem danych z I kwartału br. spowodowany rozbudową tańszych inwestycji z mieszkaniami kosztującymi do 7 500 zł/mkw.


Najchętniej wybierane metraże

W dalszym ciągu w większości dzielnic najpopularniejsze są mieszkania dwu- i trzypokojowe. Najwięcej M1 znajduje się na terenie Włoch, a także Żoliborza i Pragi -Północ. Tak duża popularność mieszkań jednopokojowych prawdopodobnie jest związana z zakupem mieszkań przez singli oraz inwestorów, którzy szukają mieszkań pod wynajem w dzielnicach dobrze skomunikowanych z centrum.


Informacja prasowa przygotowana na podstawie raportu eksperckiego “Rynek mieszkaniowy w Warszawie - II kw. 2018 r.” udostępnionego przez analityków portalu RynekPierwotny.pl


Źródło: RynekPierwotny.pl

24.08.2018


Tagi: warszawski rynek mieszkaniowy


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

SPOTKANIA BIZNESOWE