ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Indeks Cen Mieszkań zatoczył koło

wykres


Po 129 miesiącach wartość Indeksu Cen Mieszkań - wskaźnika trendu cenowego na polskim rynku mieszkaniowym publikowanego przez portal nieruchomości Morizon.pl - wróciła do punktu wyjścia. Od lipca 2013 roku, kiedy spadł do najniższego poziomu w historii (826,4 pkt.) odrobił 173,6 pkt. i ponownie osiągnął wartość bazową - 1000 pkt.


Lipiec był kolejnym z rzędu miesiącem nieprzerwanego wzrostu wartości Indeksu Cen Mieszkań. W porównaniu do czerwca br. wartość wskaźnika trendu cenowego na polskim rynku mieszkaniowym wzrosła o 6,3 pkt. i wynosi obecnie 1000 pkt.


W porównaniu z odczytem z lipca ub. roku wartość ICM wzrosła o 88,5 pkt., tj. aż o 9,7%. Powrót wartości ICM do poziomu, od którego rozpoczęły się comiesięczne odczyty zajął 129 miesięcy. Jego aktualna wartość wynosi 1000 pkt, tj. wróciła do wartości bazowej z września 2007 roku.


Oznacza to, że po 6 latach spadków (przerwanych kilkumiesięcznym odbiciem) i trwającym już 5 lat okresie wzrostów nominalne ceny mieszkań w Polsce (czyli bez uwzględnienia inflacji) wróciły do poziomu notowanego blisko 11 lat temu.


wykres


Indeks Cen Mieszkań (ICM) wyraża łączną wartość względną średnich cen ofertowych mieszkań używanych wystawionych do sprzedaży w portalach Grupy Morizon (m. in.: Morizon.pl, Domy.pl, Oferty.net, Bezpośrednie.com) obliczaną na podstawie średnich cen ofertowych w 10 największych miastach Polski (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice) ważoną liczbą mieszkańców tych miast. Bazową datą dla indeksu jest wrzesień 2007 roku, a wartość bazowa wynosi 1000 punktów.


Źródło: Morizon.pl

27.08.2018


Tagi: ceny mieszkań


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

WCL oferuje do wynajęcia obiekt magazynowy o pow. 1650 m2 z 12 bramami...

KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

GALA PRZEMYSŁOWA

foto

Największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie sektora TSL i produkcji w Polsce...