ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Trendy w sektorze biurowym

wykres


Rozwój nowoczesnych technologii, zmiany demograficzne i społeczne, rosnąca presja na zrównoważony rozwój i troska o środowisko naturalne wpływają na zmiany we wszystkich aspektach życia. Zauważamy je również w miejscach pracy i budynkach biurowych.


Trendy w sektorze biurowym 2018


Bazując na swoim doświadczeniu eksperci Działu Zarządzania Nieruchomościami razem z Działem Badań Rynku Knight Frank przygotowali raport „Trendy w sektorze biurowym”, w którym wyróżnili 8 głównych trendów: strategia środowiska pracy, człowiek jest ważny, budowanie społeczności, życie wchodzi do biurowców, sztuka w przestrzeni biurowej, nowe technologie, bliżej natury oraz ekologia.


Rozwój nowoczesnych technologii, zmiany demograficzne i społeczne, rosnąca presja na zrównoważony rozwój i troska o środowisko naturalne wpływają na zmiany we wszystkich aspektach życia. Zauważamy je również w miejscach pracy i budynkach biurowych. Bazując na swoim doświadczeniu eksperci Działu Zarządzania Nieruchomościami razem z Działem Badań Rynku Knight Frank przygotowali raport „Trendy w sektorze biurowym”, w którym wyróżnili 8 głównych trendów: strategia środowiska pracy, człowiek jest ważny, budowanie społeczności, życie wchodzi do biurowców, sztuka w przestrzeni biurowej, nowe technologie, bliżej natury oraz ekologia.


Wspólnym mianownikiem kierunków opisywanych w raporcie jest dbałość o potrzeby pracowników biurowców – ich komfort, dobre samopoczucie oraz zdrowie. Wśród opisanych zjawisk znalazły się działania mające na celu dostosowanie środowiska pracy, zwiększenie roli najemców w kształtowaniu własnej przestrzeni, mające na celu budowanie społeczności, uatrakcyjniające życie użytkowników biurowców, przynoszące korzyści dla zdrowia oraz poprawiające jakość życia.


Trendy obserwowane w budynkach biurowych są odzwierciedleniem nurtów obserwowanych w społeczeństwie – zwiększenie udziału partycypacji, zwrócenie się ku ekologii, spełnienie potrzeb współczesnego człowieka dotyczących potrzeby integracji czy przynależności. Współcześni najemcy oczekują o wiele więcej niż tylko sprawnej infrastruktury – spełnienia potrzeb dotyczących relacji z innymi ludźmi, przyrodą, zapewnienia relaksu w przyjaznym otoczeniu – roślin, sztuki i nowych technologii. Dlatego zarządcy doradzają przy certyfikacji budynków, wprowadzają udogodnienia dla najemców takie jak stacje rowerowe, pomagają zakładać ogródki przy biurowcach czy angażują się w tworzenie strategii marketingowych dla obiektów.


- Przygotowując raport chcieliśmy pokazać tę mniej oczywistą część naszej pracy. Tradycyjne postrzeganie zarządzania nieruchomościami w sektorze biur odchodzi w niepamięć.” – mówi Izabela Miazgowska, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami. - Dziś dobry zarządca to już nie tylko administrator, ale osoba mająca o wiele szersze kwalifikacje – śledząca trendy rynkowe, umiejąca nawiązać i utrzymać dobre relacje z najemcami, orientująca się w aspektach prawnych oraz znająca się na marketingu. Osoba taka powinna zaproponować właścicielowi i najemcom działania, które najlepiej spełnią oczekiwania osób pracujących w obiekcie, którym zarządza. Rola zarządcy zwiększa się – dziś to wspieranie właściciela w podniesieniu wartości nieruchomości, a także wspieranie firm wynajmujących powierzchnię w biurowcach w walce o pracownika.


Zobacz raport: Trendy w sektorze biurowym 2018


Źródło: Knight Frank

30.08.2018


Tagi: rynek biurowy, trendy


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE