ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Marvipol Development zwiększa przychody ze sprzedaży mieszkań

wykres


Giełdowy deweloper w III kw. 2018 r. zawarł 171 umów sprzedaży mieszkań i lokali usługowych o łącznej wartości 75,1 mln zł. Łączna wartość sprzedanych mieszkań wzrosła o 20,6%, przy 17,8% zmniejszeniu wolumenu sprzedaży. O ponad 50% wzroście średniego przychodu ze sprzedanego mieszkania przesądziły zarówno poszerzenie oferty o unikalne projekty z górnej półki – Topiel No 18, Unique Tower, Cascade Residence i Dom przy Okrzei, jak i rozwój wieloetapowych projektów Grupy, przekładający się na wzrost zainteresowania klientów.


Od początku 2018 r. Marvipol Development zawarł umowy sprzedaży 604 lokali (5,6 proc. wzrost rdr.) o łącznej wartości 274,3 mln zł (55,1% wzrost rdr.). Największy, 85% udział w tegorocznym wolumenie sprzedaży miały lokale z wieloetapowych inwestycji Central Park Ursynów i Riviera Park. Równocześnie sprzedaż lokali w inwestycjach adresowanych do najbardziej wymagających klientów: Topiel No 18, Unique Tower, Cascade Residence i Dom przy Okrzei, odpowiada w 2018 r. za 29% wartości zawartych umów sprzedaży.


- Strategia rozwoju segmentu mieszkaniowego Grupy Marvipol zakłada koncentrację na realizacji projektów wyróżniających się lokalizacją, jakością architektury czy zagospodarowania części wspólnych, które pozwalają na uzyskiwanie atrakcyjnych, wyższych od średnich rynkowych, marż na sprzedaży. Naszym celem jest osiąganie wysokich stop zwrotu na kapitale nie dzięki maksymalizacji wolumenu sprzedaży, a rentowności samych projektów. Konsekwentna realizacja strategii zaowocowała w 2018 r., zgodnie z założeniami, dynamicznym, ponad 50% wzrostem łącznej wartości sprzedawanych lokali przy porównywalnym wzroście średniej ceny transakcyjnej. Zakładamy, iż w całym roku odnotujemy kilkunastoprocentowy wzrost wolumenu sprzedaży przy znacząco wyższym wzroście wartości sprzedaży mieszkań. Wzrost ten, w połączeniu z co najmniej utrzymaniem dotychczasowych, ponad 20% marż na sprzedaży, pozwoli nam zrealizować w kolejnych okresach satysfakcjonujące Akcjonariuszy wyniki na działalności mieszkaniowej – ocenia Mariusz Książek, prezes Marvipol Development S.A.


W III kw. 2018 r. Marvipol Development przekazał nabywcom 341 lokali mieszkalnych i usługowych (wzrost o 244,4 proc. rdr.) o wartości 107,2 mln zł (wzrost o 217,6 proc. rdr.). Znakomitą większość przekazanych w tym okresie lokali stanowiły mieszkania z I etapu inwestycji Riviera Park oraz III etapu inwestycji Central Park Ursynów. Od początku roku spółka przekazała nabywcom 505 lokali o wartości 175,4 mln zł.


Źródło: Marvipol Development

05.10.2018


Tagi: deweloper, wyniki finansowe, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE