ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

W.P.I.P. buduje gigantyczne centrum logistyczne dla e-obuwie.pl

wykres


Już w sierpniu ogłoszono, że będzie to ogromne centrum logistyczne o docelowej wielkości nawet 150.000 m kw. Spółka eobuwie.pl do realizacji pierwszego etapu tej inwestycji wybrała firmę W.P.I.P. z Poznania.


Budowa nowego centrum logistycznego dla eobuwie.pl w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze już ruszyła i ma się odbywać etapami. Docelowo kompleks hal planowany jest na ok. 150.000 m kw.


W pierwszej kolejności powstanie hala magazynowa o wysokości 12 metrów wraz z trzykondygnacyjnym biurowcem o łącznej powierzchni około 40.000 m kw. Autorem projektu budowlanego oraz generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji jest firma W.P.I.P., która projektuje i buduje zakłady produkcyjne, magazyny oraz biurowce. Realizacja magazynu ma potrwać do drugiej połowy 2019 roku.


– Umowę na budowę pierwszej części kompleksu podpisaliśmy w połowie września i już rozpoczęliśmy prace w terenie tzw. makroniwelację na powierzchni 80.000 m kw. Następnie będziemy budować halę z 32 dokami załadowczymi, w którym będą realizowane procesy magazynowania i dystrybucji towarów – mówi Robert Lepczyński, kierownik projektu W.P.I.P.


W.P.I.P. przygotowało koncepcję na budowę centrum logistycznego o powierzchni 150.000 m kw. wraz z zagospodarowaniem terenu. Prawdopodobnie jeszcze w przyszłym roku rozpoczną się prace nad II etapem inwestycji.


Obecny magazyn dystrybucyjny eobuwie.pl znajduje się w Nowym Kisielinie i ma powierzchnię 15.000 m kw. Planowany nowy kompleks hal, jak widać, ma być docelowo prawie 10 razy większy, powodując nie tylko wzrost zatrudnienia o 200 dodatkowych pracowników, ale też jeszcze większe usprawnienie obsługi klientow przez eobuwie.pl.


– Dla nas to kluczowa inwestycja w strategicznym rozwoju spółki – informuje Marcin Grzymkowski, założyciel i prezes eobuwie.pl. – Nowe centrum pozwoli nam rozwinąć się dystrybucyjnie i technologicznie. W obiekcie chcemy wprowadzić rozwiązania, które przedefiniują rynek e-commerce, jak np. maszyny autonomiczne.


Firma eobuwie.pl ma w swojej ofercie ponad 500 marek i ponad 50 tys. modeli butów, torebek i akcesoriów. Jest aktywna na 14 europejskich rynkach.


wykres


Źródło: W.P.I.P.

05.10.2018


Tagi: centrum logistyczne, Zielona Góra, eobuwie.pl


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE