ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

J.W. Construction Holding S.A. podsumowuje III kwartał 2018

wykres


Przychody Spółki po trzech kwartałach 2018 roku, po uwzględnieniu przekazania 872 lokali, były równe 325,4 mln zł, przy osiągniętym zysku operacyjnym 14,8 mln zł i wyniku netto 15,2 mln zł. Po trzech kwartałach 2018 roku Grupa J.W. Construction Holding S.A. sprzedała 968 lokali.


Zgodnie z naszymi przewidywaniami, w III kwartale 2018 roku bardzo wyraźnie wzrosła liczba lokali rozpoznanych w wynikach Spółki. W samym III kwartale Spółka przekazała 741 lokali. Osiągnięcie takich wyników było możliwe, gdyż oddano do użytkowania: aparthotel Varsovia przy ul. Kasprzaka w Warszawie, osiedle Bernadowo Park II w Gdyni oraz budynki na osiedlu Zielona Dolina II na warszawskiej Białołęce.


W III kwartale br. Grupa odnotowała 235,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 36,6 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży w ujęciu kwartalnym przekroczyła poziom 23%.


W raportowanym okresie Spółka utrzymała satysfakcjonujący poziom sprzedaży sprzedając 968 lokali. W III kwartale rozpoczęto budowę kolejnego, najbardziej lukratywnego etapu flagowej inwestycji Bliska Wola przy ul. Kasprzaka. Etap D, czyli Bliska Wola Tower, to prawie 1500 lokali mieszkaniowych i aparthotelowych, których łączna powierzchnia to niecałe 62 tys. m2.


Spółka, zgodnie z przyjętą strategią, kontynuuje rozbudowę również innych obszarów działalności. J.W. Construction nie tylko dba o stałe poszerzanie banku gruntów w największych miastach, ale również dywersyfikuje sprzedaż, osiągając przychody z działalności hotelowej i aparthotelowej. Przykładem są posiadane hotele, które sukcesywnie wypracowują nadwyżkę.


Otwarty w ostatnim okresie aparthotel Varsovia Apartamenty Kasprzaka to już drugi budynek tego typu w Warszawie wybudowany przez Spółkę, która zarządza w tym obiekcie 311 apartamentami, łączącymi w sobie wygodę hotelu, standard luksusowych apartamentów oraz atmosferę domu. Dodatkowo przy aparthotelu powstała wyjątkowa, ekskluzywna restauracja o nazwie First Floor.


Jednocześnie Spółka konsekwentnie przygotowuje zapowiedzianą wcześniej strategię budowy inwestycji o charakterze biurowo-magazynowym, z których największa powstanie w Szczecinie. Nowoczesny kompleks będzie docelowo składał się z 3 obiektów o łącznej

powierzchni około 80 tys. m2.


Grupa posiada potencjał dotyczący przekazań lokali na kolejne 3 lata – na 30 września br. było to prawie 4 350 lokali nieprzekazanych, w tym sprzedanych około 2 400.


Ponadto Spółka posiada wysoki stan środków pieniężnych na rachunkach, wynoszący ponad 187 mln złotych oraz niskie zadłużenie. Zabezpieczone środki dają możliwość realizacji dotychczasowych projektów i planowania kolejnych zgodnie z przyjętą strategią.


Źródło: J.W. Construction Holding S.A.

22.11.2018


Tagi: deweloper, wyniki finansowe, wyniki sprzedaży


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Firma Apsys postanowiła przenieść swoją warszawską siedzibę do jednego z najbardziej prestiżowych budynków...

SPOTKANIA BIZNESOWE