ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Rankingi pokazują zawyżoną opłacalność kupowania mieszkańPowstał pierwszy w Polsce ranking dzielnic dużych miast, dotyczący inwestowania w mieszkania pod wynajem. Jednak jego autorzy przestrzegają, że korzyści z takiej inwestycji są w rzeczywistości często znacznie niższe w porównaniu z informacjami od pośredników na rynku nieruchomości.


W rankingu dzielnic, przygotowanym przez firmę Rentier.io, najwyżej notowana jest gdańska dzielnica Strzyża, z rentownością najmu 8,87 proc. Powyżej 8 proc. rentowności można osiągnąć na warszawskiej Białołęce i dzielnicy Fabryczna we Wrocławiu.


- Opłacalność inwestowania w mieszkania na wynajem w rzeczywistości nie jest tak wysoka, jak to wynika z rankingów, także z naszego, a to dlatego, że są to rentowności bazujące na danych w ujęciu brutto - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Anton Bubiel, prezes zarządu Rentier.io.


Są to dane brutto, a więc nie uwzględniające na przykład kosztów prowizji od sprzedaży, czy kosztów remontu mieszkania. Istotne są też różnice związane z opodatkowaniem najmu, bo możliwe są trzy sposoby opodatkowania.


Rentier.io prowadzi także analizy jakie są rentowności netto związane z wynajmem, a te są bardzo zróżnicowane nawet w przypadku tej samej dzielnicy.


- Rentowność brutto i netto może się bardzo różnić, dla przykładu dla dzielnicy Gdańsk Strzyża, gdzie brutto wynosi 8,87 proc. jej wartość netto może spaść nawet do 4 proc.Źródło: Marketnews24.pl

08.01.2019


Tagi: mieszkania na wynajem, rentowność


WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

Z przyjemnością informujemy, że nasz najemca, firma Talex S.A. oraz zarządzający...

WROCŁAW - BIURA KLASY A NA SPRZEDAŻ

foto

Na sprzedaż nowoczesne biura klasy A w nowopowstającym biurowcu SQ Business...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Łączymy sprzedających i kupujących na wspólnej...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

foto

Pod hasłem „OTWARCI NA ZMIANY” (OPEN FOR CHANGE) na tegorocznych targach Orgatec Kinnarps przedstawił...

GALA PRZEMYSŁOWA

foto

Największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie sektora TSL i produkcji w Polsce...