ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Jaka rodzina, taka powierzchnia mieszkania

wykres


Jedną z najważniejszych cech mieszkania jest jego powierzchnia. Ma ona decydujące znaczenie przy wyborze lokum. Oprócz tego, że przesądza ona o komforcie przebywania w danej nieruchomości, to w bezpośredni sposób przekłada się na całkowitą cenę, którą trzeba za nią zapłacić.


Powiedz mi, gdzie mieszkasz…

A powiem Ci kim jesteś. Optymalna wielkość mieszkania jest bowiem różna dla przedstawicieli różnych grup społecznych. Młode rodziny z małymi dziećmi poszukują zwykle dwu- lub trzypokojowych lokali o metrażu między 40 a 60 mkw. Agata Polińska z serwisu Otodom zaznacza, że „rodzina z większym stażem zazwyczaj wybiera nieco większe, a przede wszystkim inaczej urządzone, bardziej przestronne mieszkanie. Nieruchomości dla takich gospodarstw domowych nierzadko składają się z mniejszej liczby pokoi, trochę większego metrażu i jednocześnie wyższego standardu”. Innej powierzchni szukają z kolei studenci albo ludzie młodzi, będący jeszcze na dorobku. W ich przypadku w grę wchodzą mniejsze lokale, przeważnie do 40 mkw.


Największy metraż w Warszawie

Według statystyk serwisu Otodom, wśród mieszkańców rozpatrywanych miast, największych lokali szukają warszawiacy. Najwyższy odsetek z nich wyszukując odpowiedniego dla siebie lokum wybierał metraż od 41 do 50 mkw. „W Krakowie najczęściej poszukiwana powierzchnia lokalu mieszkalnego jest już niższa. Zawiera się między 31 a 40 mkw. Może to wynikać z faktu, że w tym mieście większy procent w całej populacji stanowią studenci oraz osoby zaraz po studiach, które wybierają mniejsze nieruchomości, ze względu na niższe możliwości finansowe” stwierdza Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom.


wykres


Warto zaznaczyć, że w pozostałych miejscowościach, a więc we Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście największym zainteresowaniem osób rozglądających się za czterema ścianami, cieszył się ten sam metraż co w grodzie Kraka. Ciekawa sytuacja ma miejsce w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski równie popularne były najmniejsze jednostki mieszkalne. Te o powierzchni nie przekraczającej 30 mkw.


Autor: Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty


Źródło: Emmerson Realty

10.01.2019


Tagi: mieszkania, zakup, powierzchnia


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...