ReNews.plQBusiness.plKontakt Spotkania biznesowe Polityka cookies Partnerzy Newsletter Reklama O nas
renews.pl
SPOTKANIA BIZNESOWE
 

Apartamentowiec Centreville w centrum Wrocławia

wykres


Bouygues Immobilier rozpoczyna realizację kolejnej prestiżowej inwestycji we Wrocławiu. W niedokończonym budynku stojącym na granicy Nadodrza stworzy 69 apartamentów i dwupoziomowych penthouse’ów z tarasami. Największym atutem Centreville jest wyjątkowa lokalizacja w sercu Wrocławia. Budowa potrwa półtora roku.


Szkielet budynku mieszkalnego przy ul. Drobnera, który od kilku lat stanowi estetyczny problem tej części miasta, zostanie wreszcie ukończony. Niecierpiącego zwłoki i bardzo ważnego zadania podejmuje się deweloper Bouygues Immobilier Polska, dla którego po rewitalizacji kamienic Wyspiańskiego 11 i Jagiełły 6 jest to kolejna kluczowa inwestycja w newralgicznym miejscu Wrocławia. Wkrótce rozpoczną się prace budowlane.


- Podejmujemy to wyzwanie pewni sukcesu, ponieważ decyzja o tej inwestycji została starannie przemyślana i zaplanowana - deklaruje Łukasz Paryś, dyrektor wrocławskiego oddziału Bouygues Immobilier Polska. - Mamy doświadczenie w tego typu wymagających projektach. To w sumie nasza piąta inwestycja we Wrocławiu, co pokazuje, jak mocno jesteśmy związani z miastem. Cieszymy się, że to właśnie my rozwiążemy olbrzymi problem niedokończonego budynku przy Drobnera i dzięki temu ta część Wrocławia zyska nową jakość.


wykres


Reprezentacyjna brama Nadodrza

Niedokończony budynek przy skrzyżowaniu ul. Drobnera i Śrutowej zmieni się w 7 piętrowy apartamentowiec Centreville z przestronnym garażem podziemnym i 10 lokalami usługowymi na parterze. W Centreville mieścić się będzie 69 mieszkań i apartamentów o powierzchni od ok. 30 do 150 metrów kwadratowych. Niebawem rozpocznie się ich sprzedaż. Ukoronowaniem budynku będzie 8 dwupoziomowych penthouse’ów z dużymi tarasami. Wejście do apartamentów umieszczone zostanie od strony kameralnego dziedzińca, natomiast lokale usługowe, które jeszcze bardziej ożywią okolicę, będą dostępne od strony ulicy.


Największym atutem Centreville jest wyjątkowa lokalizacja w sercu Wrocławia. U stóp budynku biegnie granica rewitalizowanego Nadodrza, a nieopodal znajduje się charakterystyczny Mural „Brama do Nadodrza”. Ulica Drobnera z jednej strony otwiera się na Stare Miasto, z drugiej na klimatyczne, stare osiedle. Pobliska kładka połączy nowy apartamentowiec z wyspami odrzańskimi i Ostrowem Tumskim. Przyszli mieszkańcy Centreville będą mieli życie zawodowe i towarzyskie w zasięgu kilkuminutowego spaceru, przystanek tramwajowy pod domem, a właściciele apartamentów na najwyższych piętrach z pewnością docenią wspaniałe widoki m.in. na Odrę i główny gmach uniwersytetu. – Rozumiemy, jak funkcjonuje Wrocław pod względem społecznym i urbanistycznym, dlatego zaangażowaliśmy się w inwestycję w tak istotnym dla miasta miejscu – zaznacza Marek Kotowski, projekt manager Centreville.


Projekt uznanej pracowni

Deweloper właśnie pokazał pierwsze wizualizacje nowoczesnego budynku. Projekt wykonali architekci z cenionej we Wrocławiu pracowni Maćków. Prosta i harmonijna forma budynku oraz szlachetny klinkier w postaci cegieł na elewacji wpiszą się w klimat okolicznej zabudowy. – Bryła jest adekwatna do współczesnych czasów, idealnie wpisze się i domknie pierzeję, w której przez długie lata widniała dziura skutecznie zubożająca architekturę i miejską tkankę. Najważniejsze, że uda się ją w końcu odbudować w znakomitej jakości i przywrócić ją do krwiobiegu Wrocławia – mówi Zbigniew Maćków. Projektanci i przedstawiciele inwestora podkreślają przy tym, że po zakończeniu budowy ożywi się cała okolica. – Stanie się tak, ponieważ ekspozycja budynku jest jedną z najlepszych w mieście. Dzięki lokalom usługowym na parterze, w których można będzie otworzyć na przykład kawiarnie i restauracje, ulica Drobnera zyska dodatkową witalność – podkreśla dyrektor Łukasz Paryś.


Nutą ekstrawagancji i urozmaiceniem prostoty formy bryły jest zwieńczenie budynku w postaci uskokowych dwóch najwyższych kondygnacji. – Zamiast klasycznego dachu zaprojektowaliśmy niejako rozczochraną kompozycję penthouse’ów, które sprawiają wrażenie domów jednorodzinnych umiejscowionych na budynku wielorodzinnym i optycznie wyznaczają linię dachu – dodaje Zbigniew Maćków. Nowoczesny apartamentowiec Centreville ma być gotowy w drugim kwartale 2020 roku. Głównym wykonawcą jest przedsiębiorstwo Alfa-Dach, obecne na polskim rynku budowlanym od 25 lat.


Źródło: Bouygues Immobilier Polska

25.01.2011


Tagi: Centreville, Drobnera, Wrocław


SPOTKANIA BIZNESOWE

WROCŁAWSKIE PARKI BIZNESU

foto

W naszym kraju zdecydowanie dominują mikrofirmy. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 96%...

NIERUCHOMOŚCI - FIRMA DORADCZA

giełda

Na stronie Industrial.pl ­udostępniono pierwszy w Polsce Kalkulator Specjalnych Stref...


giełda

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości...

PLATFORMA ZAKUPOWA - ZOBACZ I SKORZYSTAJ!

giełda

Komfort rodziców, zadowolenie maluchów, a przede wszystkim kształtowanie kultury spożywania rodzinnych...

WROCŁAWSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

Wrocławskie Centrum Logistyczne oferuje do wynajęcia powierzchnie magazynowe...


KINNARPS - MEBLE

giełda

Nokia postanowiła stworzyć miejsce, w którym mogą spotkać się start-upy, innowatorzy oraz pasjonaci nowych technologii...

ZAREJESTRUJ SIĘ !!!

foto

16 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędą się Dni Dewelopera...

IntraLog Poland 2020